Умисна чи випадкова брехня у деклараціях? Через новий закон можуть бути зловживання, - правозахисник. ВІДЕО
Рада повернула покарання за брехню в деклараціях. Відповідний закон проголосували народні депутати нещодавно. При цьому парламентарі передумали саджати у тюрму за недостовірне декларування і замінили це обмеженням волі і штрафами, втім «планку брехні» трохи підняли.
Як розповів керівник проектів Харківської правозахисної групи Борис Захаров, як і раніше, стаття про недостовірне декларування викликає багато запитань. На цей раз потрібно доводити, що чиновник дійсно умисне вніс неправдиві дані або взагалі не подав декларацію.
«Як і раніше, як і та стаття, або мертва стаття, або вона створює можливості для зловживань правоохоронними органами через штучне доведення навмисності», - зазначив правозахисник.
На його думку, сенсу у кримінальній відповідальності за недостовірне декларування взагалі немає.
« На мій погляд, цілком нормально, якби була виключно адміністративна відповідальність. Якщо людина приховує незаконне збагачення чи зловживання службовим становищем, то вона все одно має відповідати за цими статтями, навіщо цю статтю сюди бгати. А якщо вона не відповідає за тими статтями, то вона умисне нічого не приховувала. Я не бачу особливої логіки в такій конструкції. Тим більше це існує лише в 3-ох країнам світу і західних демократіях цього нема кримінальної відповідальності за недостовірне декларування», - відзначив Борис Захаров.
У проблематиці розбиралися наші журналісти.
Подробиці - у випуску "ЧП-ДНЯ" щобудня на телеканалі «ЧП.INFO» о 19:00.
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Join "Magnolia-TV" on Facebook!