Відсутність водного сполучення із Кримом створює екологічні проблеми і в Україні, - опозиційний журналіст. ВІДЕО
Анексований Крим ледь животіє без прісної води. На півострові назріває справжнє екологічне лихо. Північно-Кримський канал пересох, а водосховища з кожним днем все міліють, пересихають ставки і річки.
На думку деяких експертів, від перекриття каналу є екологічні проблеми і в Україні.
Як вважає опозиційний журналіст Руслан Коцаба, від водного колапсу страждають звичайні люди, які живуть у Криму.
Про це він заявив в ефірі ток-шоу «Відкритим текстом».
«Якщо ми говоримо, що Крим – це Україна. При цьому є екологічні втрати як з української сторони, коли тимчасовою дамбою перегородили Північнокримський канал, в нас йшло підтоплення, в них – осушення, наприклад в зоні титанових заводів в Армянську. Потім це все піднімається в повітря, випадає там, Генічеський район, Новотроїцький і так далі, у вигляді кислотних дощів. Екологічні проблеми стосуються простих людей. І далі з 23-ох водосховищ, які є на території Криму, і тільки 8 наповнювали із Північнокримського каналу, всі інші наповнювали підземними водами - джерела і тому подібне», - розповів він.
До слова, Україна забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом.
Після окупації Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Влада України заявляє, що відновлення подачі води через Північно-Кримський канал до Криму можливе тільки після деокупації півострова.
Повну версію програми дивітья на ютуб-каналі "Магнолії-ТВ" за посиланням - https://youtu.be/frPsVuJZzrc
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Join "Magnolia-TV" on Facebook!