Харківські курсанти за допомогою користувачів заблокували з десяток «груп смерті»
В Україні вдалося заблокувати понад 10 "груп смерті", які були розміщені у "Телеграмі".
Це вдалося завдяки спільним зусиллям курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ. До цієї операції долучилися користувачі Telegram чат-боту "СтопНаркотик", – повідомляє Міністерство внутрішніх справ.
Також велику роботу провели і Департамент кіберполіції, та Управління ювенальної превенції Нацполіції.
Нагадаємо, ще у травні 2016 року у соціальних комп’ютерних мережах почали з’являтися так звані «групи смерті». Їх адміністратори у квестовій формі давали завдання учасникам цих спільнот, переважно дітям, і закликали нанести шкоду здоров’ю або взагалі позбавити себе життя.
Було проведено велику роботу щодо виявлення та блокування роботи таких груп, в якій взяли участь правоохоронні органи багатьох країн, у тому числі й України. Правоохоронці стверджують, що така робота триває постійно.
Наприкінці лютого 2021 року у соціальних комп’ютерних мережах та через ЗМІ почали розповсюджуватися повідомлення про те, що, начебто, на початку березня 2021 року підлітки збираються масово вчинити самогубство. Через велику інформаційну увагу до цієї події у соціальних комп’ютерних мережах почали з’являтися нові «групи смерті».
Різні підрозділи МВС почали моніторити такі «спільноти». За результатами моніторингу було встановлено, що на теперішній час такі групи розміщуються у месенджері Telegram.
На початку березня 2021 року представники факультету № 4 університету – розробники чат-боту «СтопНаркотик» – звернулися до користувачів чат-боту з проханням взяти участь в акції щодо масового надсилання скарг на «групи смерті» у месенджері Telegram, в яких поширюють інформацію про «безпечні способи» суїциду, закликають та підбурюють молодь до небезпечної поведінки, нанесення собі самоушкоджень тощо.
За допомогою громадян у месенджері Telegram було заблоковано десяток електронних адрес «груп смерті». Робота щодо виявлення та блокування таких груп буде продовжуватися й надалі.
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Join "Magnolia-TV" on Facebook!