Побиття журналістки у прямому ефірі у Києві: нападника встановили і оголосили підозру
Киянину, який напав на знімальну групу телеканалу Kyiv Live і побив журналістку просто під час прямого ефіру, повідомлено про підозру.
Про це йдеться на офіційному веб-сайті Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
Нагадаємо, інцидент трапився 14 грудня 2020 року на столичній станції метрополітену "Видубичі". Невідомий чоловік років 60-ти напав на знімальну групу телеканалу Kyiv Live у прямому ефірі під час виконання редакційного завдання. Йому не сподобалась увага журналістів до безладу на прилеглій території та до порушення карантинних обмежень.
Громадянин підійшов до дівчини, почав конфлікт і штовханину. На пояснення представниці телеканалу щодо проведення зйомки не реагував, ударив журналістку в обличчя і втік. Судово-медична експертиза виявила у журналістки легкі тілесні ушкодження.
Правоохоронці взялися за розшук нападника, тим більше інцидент повністю зафіксовано на відео.
За оперативної підтримки співробітників Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України правоохоронці встановили особу правопорушника. Це раніше несудимий киянин 1960 року народження, поінформував відділ комунікації поліції Києва.
У НСЖУ відзначили, що встановлення особи громадянина, який раптово на вулиці міста напав на журналістів, є несподіваним прецедентом та позитивним кроком для боротьби із безкарністю.
"Я дуже здивувалася, коли мені зателефонували і повідомили цю інформацію. Адже я розуміла, що розшукати людину на цій станції так само, як знайти голку у копиці сіна. Та й історії, подібні до моєї, часто закінчуються нічим. На журналістів нападали часто, але це не набирало розголосу», - зізналася у коментарі постраждала журналістка Камілла Мамедова.
Згодом кримінальне провадження перекваліфікували з перешкоджання законній професійній діяльності журналістів на погрозу або насильство щодо журналіста. Нападнику загрожує обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.
"Під час виконання професійної діяльності працівники мас-медіа часто зазнають агресії, але розслідування затягується або ж не приводить до логічного завершення. Тут ми бачимо особливий прецедент. І після оголошення підозри та очікуваного справедливого (сподіваємося) судового вироку, ми зможемо інформувати суспільство про факт відповідальності за атаки на журналістів", – підкреслив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Join "Magnolia-TV" on Facebook!