Skip to main content

ПРАВОЗАХИСТ

7 років по російських тюрмах: в Україну повернувся політв’язень Олексій Чирній

Після тривалого увязнення в Україну повернувся політв’язень Олексій Чирній.

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«Довгих 7 років він відбував покарання через незаконний вирок суду за начебто підготовку терактів на території тимчасово окупованого Криму», - написала омбудсман.

Олексія незаконно утримували в декількох колоніях суворого режиму на території Російській Федерації - в Магадані, Москві, Ростові-на-Дону. Сьогодні його звільнили з виправної колонії суворого режиму №15, що у місті Батайську Ростовської області.

Під наглядом озброєної охорони його  етапували до російсько-українського кордону для примусової депортації з території Росії, не даючи Олексію поспілкуватися з його матір’ю і батьком, які приїхали його зустрічати з тимчасово окупованого Криму.

За словами Денісової, наразі він перетнув українсько-російський кордон і прибув в український пункт пропуску «Мілове» Луганської області.

Нагадаємо, Олексій Чирній - четвертий із засуджених у справі "кримських терористів". За цією справою у 2014-2015 роках були засуджені, окрім нього, Олег Сенцов, Олександр Кольченко та Геннадій Афанасьєв.

За інформацією спецслужб РФ, затримані готувалися "у складі терористичного угруповання до скоєння вибухів в ніч на 9 травня 2014 року саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу "Вічного вогню" та пам'ятника Леніну в Сімферополі, а також підпалів офісів громадської організації "Російська громада Криму" та представництва партії "Єдина Росія" в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року".

Усіх чотирьох суди у Росії засудили до різних термінів ув'язнення. Україна включала Олексія Чирнія до списків на обмін, але безрезультатно.

Для довідки, Олексій Чирній - історик, до арешту він жив у Сімферополі і викладав історію в одному з кримських вишів. Він захоплювався історичною реконструкцією і брав участь у фестивалях.

Як і Олегу Сенцову, Олексію Чирнію нав'язали російський паспорт і судили як громадянина РФ. Сам він постійно наполягав, що є громадянином України.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X