Skip to main content

ПОДІЇ

Заради порятунку: як конкуретні бізнеси об’єдналися навколо «Служби розшуку дітей»

«Я бачила хлопчика в супермаркеті років 8-9. Він просив купити йому їжу. Дуже схожий на Устима, що я був в оголошенні про розшук. Можливо, це він?»

«Дівчинка йшла трасою, років 13-14. Щоб ви розуміли, я там часто їжджу, але в тому місці рідко когось зустрінеш, а то йшла дитина»

Це дзвінки на гарячу лінію 116 000. В обох випадках інформація підтвердилася — додзвонювачі бачили саме тих дітей, які були в розшуку, і ці повідомлення стали рятівними. Бо ж пошуки тривали вже кілька днів, і навіть не було зачіпок, де шукати зниклих дітей. 

Дитина може опинитися на вулиці з різних причин — дехто втікає від насилля вдома, хтось не витримує життя в інтернаті, а часто це підліткові втечі з дому через банальні сварки з батьками або нерозділене кохання чи булінг. Однак такий емоційний крок для дитини може завершитися трагедією — від сексуальної експлуатації до загибелі.  

Восени буде 20 років, як громадська організація «Магнолія» розшукує безвісти зниклих дітей. За цей час з вулиці вдалося врятувати 2 142 дитини. У «Службі розшуку дітей» «Магнолії» розповідають — це стало можливим лише завдяки небайдужій громадськості і потужній підтримці соціально відповідальних бізнесів, які спільно допомагають власними ресурсами у пошуках зниклої дитини.

Гаряча лінія зниклих дітей 116 000

Короткий номер 116 000 — єдиний європейський номер зниклих дітей. Він діє в 32 європейських країнах. За цим номером батьки безкоштовно отримують психологічну підтримку і подальшу допомогу у розшуку дитини. Також консультанти 116 000 отримують дзвінки від свідків, які бачили дитину з оголошення про розшук і миттєво передають цю інформації поліції, аби якнайшвидше розшукати дитину. 

В Україні номер 116 000 з’явився у 2014 році.  Тоді громадська організація «Магнолія», вже відома «Службою розшуку дітей», звернулася до мобільного оператора «Київстар». Виявилось, запровадити такий мобільний номер дуже непросто. Адже на той час в Україні навіть не існувало такого номерного поля — шестизначного. Гарячі лінії мали 10 цифр (по типу 0800.. ) або три цифри (як екстрені 101,102,103).

«Київстар» разом з «Магнолією»  пройшли всі кола бюрократії — від незнання про таку потребу до розуміння, що реалізувати такий номер як 116 000, дуже важливо, і водночас дуже складно. На це пішло півтора роки. І все ж, Національна комісія радіозв’язку створила номерне поле 116 000.

Коли номер нарешті з’явився, компанія «Київстар», яка безкорисно це зробила, взяла на себе ще й те, щоб дзвінки для абонентів були безкоштовними. Фактично за кілька місяців цю ініціативу підхопили ще два гіганти мобільного зв’язку в Україні — Vodafone (тодішній UMC) і Lifecell (на той час Life). Така благодійна допомога мобільних операторів триває понад 7 років. Відтак для батьків зниклих дітей і тих, хто може повідомити інформацію про місце знаходження зниклої дитини, дзвінки на лінію 116 000 - безкоштовні. А ще завдяки тому, що в Україні таки з’явився єдиний європейський номер 116 000, громадська організація «Магнолія» стала членом Міжнародної Федерації «Missing Children Europe», і з 2017 року допомагає в розшуку безвісти зниклих дітей не тільки в Україні, а й в 32 країнах Європи. (
https://missingchildren.org.ua/uk/instrukciya-dlya-ukrainciv-yaki-podorozhuyut-z-ditmi-v-evropu-scho-robitiyakscho-ditina-znikla

Увага розшук: поширення оголошень про зниклих дітей

Логіка проста: чим більше людей знає, що дитина в розшуку, тим більше ймовірність, що її хтось побачить і допоможе розшукати. Діяти треба дуже швидко, адже буквально кожна хвилина може стати вирішальною, особливо, коли мова йде про кримінальні злочини проти дітей.

В кінці 90-х-на початку нульових, коли і створювалася «Служба розшуку дітей», телебачення було єдиним засобом інформування громадськості про зникнення дитини. Коли розміщення перших оголошень в телеефірі дали позитивні результати стало зрозуміло: це дійсно ефективний спосіб допомогти дитині і врятувати її від біди.

Тож, керівник «Служби розшуку дітей», Євгенія Ткаченко звернулася до комерційних телеканалів з проханням безкоштовно надати ефір для трансляції програми «Служба розшуку дітей». Перший випуск телепрограми вийшов на телеканалі «1+1». Багато років цей канал надавав безкоштовний ефір для розшуку дітей. Також «Новий канал», «ICTV», «ЧП.INFO» вже майже 20 років безкоштовно транслюють «Службу розшуку дітей». За ці роки до проєкту долучилося ще 29 комерційних телеканалів. Вони різні — і загальнонаціональні, і місцеві. Але їх об'єднує одне — безкорисна допомога своїм ефіром заради порятунку дітей.  

Не телебаченням єдиним

Старі добрі друковані газети — «Порадниця», «Вечірні Черкаси», «Пропозиція», «Робоча газета», «Голос України» також безкоштовно публікують на своїх шпальтах оголошення «Служби розшуку дітей». Підтримка цих видань особливо важлива  для розшуку у віддалених куточках нашої країни. Газети допомагають “Службі розшуку дітей” теж ще з початку нульових.  

Серед партнерів «Служби розшуку дітей» не лише ЗМІ, а й рекламні агенції, які протягом багатьох років безкоштовно допомагають у розшуку зниклих. Приміром, рекламне агентство «РЕК - МЕДІА» транслює оголошення про розшук дітей у маршрутних автобусах Києва. Компанії «Медіа-Світ», «Медіум-ТВ» поширюють оголошення в метро та на Центральному вокзалі столиці.  Рекламне агентство «Ефект маркетинг», яке має рекламні площини у великих торговельних центрах, реалізує безкоштовну промоцію рекламних роликів про можливості гарячої лінії 116 000.

Окремий захват викликає агенція «Bigmedia». Компанія за власний рахунок друкує плакати про зниклих дітей і розміщує їх на сітілайтах і білбордах Києва.  За 15 років  це понад 16 000 плакатів! Такий неоціненний внесок і  величезна підтримка «Bigmedia» «Служби розшуку дітей».

 «Сьогодні для нас ВГО «Магнолія» - вже як невід'ємна частина компанії. Кожен член команди підтримує та пишається цією співпрацею. Хотілося б, шоб в майбутньому ми шукали менше дітей, але поки в нас попереду ще багато років спільної роботи на благо суспільства», - зазначає директор компанії BigMedia Олена Безхлібна.

Коли зникає дитина — руйнується світ

Що саме може допомогти у розшуку дитини? Пост у соціальній мережі? Білборд? Рекламне оголошення в транспорті чи в телефірі? Спрогнозувати неможливо. Та в ситуації, коли мова йде про порятунок дитини — всі засоби важливі. 

Життя — безцінне. Саме розуміння цього і усвідомлення важливості власного внеску у порятунок дитини, роками об’єднує такі різні, навіть конкурентні в своїх сферах бізнеси — мобільні оператори, телеканали, газети, рекламні агенції. Ця потужна спільнота соціально-відповідальних бізнесів ще раз доводить: якщо ми можемо об'єднатися заради спільної благородної мети — не все так погано в нашому домі! 

 Долучитися до допомоги у розшуку зниклих дітей можете і ви слідкуйте за новинами «Служби розшуку дітей» на сайті або ж просто в соцмережах

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Join "Magnolia-TV" on Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Ми розшукуємо дев’ятирічну Анастасію Гузь. Дівчинка мешкала на лівобережжі Херсонщини в Каховському районі у місті Таврійськ, який майже...

Трагедія сталася напередодні в селі Певжа Дубенського району у будинку, де мешкає багатодітна родина. Поліцейські попередньо з’ясувал...

Ми розшукуємо семирічну Кірочку Мікрюкову. Дівчинка мешкала на Харківщині у прикордонному з росією місті Вовчанськ. Інформація про зник...

О 06:11 на спецлінію "101" надійшло повідомлення про пожежу у приватному господарстві села Бочаниця, Рівненського району по вул. Воля. Н...

О 07:35 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в цегляному житловому будинку на двох господарів у м. Звягель.  ...

X