В Одесі поліцейські знешкодили черговий шахрайський сall-centre. ВІДЕО
Представляючись працівниками банку, зловмисники випитували у постраждалих їхні реквізити та надалі привласнювали кошти. Сфера їх уваги розповсюджувалася як на територію України, так і на сусідні країни.
Викрили шахрайську «схему» із заволодіння коштами громадян та припинили діяльність «сall-centre» оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції. Учора, 28 липня, правоохоронці затримали 6 осіб. Вилучили автомобілі «Audi Q7», «Audi S5», «Audi А4», 18 500 тис дол. США, 35 мобільних телефонів, комп’ютерну техніку, банківські картки, «чорнові записи».
За даними слідства, організував діяльність центру 28-річний мешканець Одеси. Його працівники, представляючись співробітниками служби безпеки банківських установ, отримували персональні дані фізичних осіб про банківські карти та рахунки – реквізити та CVV-код. Для цього вони використовували психологічні методи впливу та діяли по заздалегідь прописаній інструкції. Також користувалися програмою підміни телефонного номера, аби замаскувати свою діяльність. Клієнтські бази даних зловмисники скуповували у DarkNet.
Допомагали організатору вести «бізнес» дев’ять місцевих мешканців. Вони відповідали за підбір, інструктаж та контроль персоналу, звіт організатору про суму грошових коштів, отриманих внаслідок оборудок. Отримані гроші зловмисники переводили на електронні гаманці, на картки власні або підконтрольних осіб.
Шахрайській «бізнес» приносив угрупованню мільйонні прибутки, які лідер відповідно до функціонала розподіляли між всіма його учасниками.
Наразі організатор та його 5-ть спільників затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Усім затриманим та ще одному учаснику вже повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України. Також встановлюється місце знаходження інших учасників задля повідомлення їм про підозру та притягненням до відповідальності.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Одеська обласна прокуратура.
За скоєне зловмисникам може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За матеріалами ВК ГУНП в Одеській області
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Join "Magnolia-TV" on Facebook!