150 тисяч жителів ОРДЛО взяли участь у виборах до Держдуми Російської Федерації. Чи є вони колаборантами, які узаконюють режим окупанта, або ж – вони жертви обставин?
Переконаний, вони - саме жертви. Так, звісно, там є відсоток тих, хто любить і їде в Росію голосувати, але я знаю багато прикладів, коли людей примушували, або просто брали паспортні данні та номер індивідуального особового рахунку, і таким чином голосували замість них. При тому, що люди не мали до цього жодного відношення.
По-друге, де є закон України, в якому написано, що якщо людина візьме участь у виборах іншої країни, то буде вважатися колаборантом? На чому це ґрунтується? Інше питання до людей, які влаштовували ці вибори і примушували голосувати. В їхніх діях є склад злочину, саме це можна трактувати як дії, які є загрозою для національної безпеки України. Ось тут ми можемо говорити про сепаратизм.
Щодо звичайних людей, то я на їхньому боці. Вони – наші громадяни, і ми маємо їх захищати! А нас там немає, ніякого захисту ми їм не надаємо. Ми не знаємо чи взяли, чи не взяли вони участь у цих виборах. Ми маємо дані тільки російської сторони. Наші ж дані лише приблизні.
Потрібно проводити слідство, встановлювати був мотив скоєння злочину чи ні, як їх кваліфікувати та кого залучати. За моїми даними там працювали політтехнологи з Російської федерації і були там кураторами. Ватажки т.зв. ДНР і ЛНР давали команду в добровільно-примусовому порядку чинити тиск на людей, щоб вони голосували. Є заява уповноваженої України з прав людини, яка ще до виборів повідомила, що на людей вчиняють тиск. В даному випадку, я на стороні цих людей, але не підтримую тих, хто організовував ці вибори. Оскільки вони дійсно пособники окупантів.