Skip to main content

Авторська колонка

До чого призведе легалізації вогнепальної зброї

Валентин Гладких Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»

All articles

  До чого призведе легалізації вогнепальної зброї

     1) бажання українців володіти зброєю викликано нашою зневірою у здатності держави в особі уповноважених органів виконати належним чином свої функції із захисту безпеки громадян;

     2) володіння зброєю не дозволить абсолютній більшості громадян виконувати функціі правоохоронних органів і Збройних сил і спецслужб краще, ніж це зроблять (або мусять робити) спеціально підготовлені фахівці;

     3) з огляду на це, виступати треба не за право володіти зброєю для самозахисту, а за підвищення якості роботи правоохоронних органів, зокрема, та правової системи, загалом.

    4) безумовно, необхідно розробити і схвалити закон та інші нормативно-правові акти, які б урегулювали у всій повноті обіг зброї в Україні (передусім питання володіння зброєю для самооборони, легалізації «нелегальної» зброї, яка наразі перебуває на руках у населення тощо);

    5) дозвіл на володіння вогнепальною, короткоствольною, нарізною зброєю суттєво не позначиться на криміногенній ситуаціі.

    Втім, випадковим жертвам, як тим, кого підстрелять, так і тим, хто підстрелить і буде притягнений за це до відповідальності (включаючи тих, хто стане жертвою необережного поводження із зброєю) не стане легше від того, що їхня кількість буде статистично не значущою.

    П.С. Диванним мачо хочу нагадати, що є чимало свідчень того, що абсолютна більшість жертв нападів, навіть маючи засоби самооборони, не скористалися ними, або через брак відповідних навичок, або через брак психологічної готовності. Втім, розумію, що ви ж, звісно, не такі, ви сміливо будете відстрілюватися з двох рук "по-македонські". Ну ну , як там у класика: "я дам вам парабеллум".

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.
X