Skip to main content

Авторська колонка

Хто замовив Катю Гандзюк?

Анна Маляр Юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук

All articles

         Такого роду організований напад може вчинятись з двох причин - гроші або влада. Тобто, Катя комусь не давала або заробляти, або використовувати(отримати) владні повноваження в обхід закону.

         Так, використання сірчаної кислоти - це збочена фантазія, яка може свідчити про особисту глибоку неприязнь та образу. Але побутову неприязнь(скажімо любовний трикутник) виключаємо, бо для побутового рівня надто масштабний організаційний процес. По способу вчинення злочину, знаряддям і засобам, характеру нанесених ушкоджень навіть на первинному етапі можна доволі точно дати кваліфікацію. Натомість, літр сірчаної кислоти поліція спочатку оцінила як хуліганство. Можна списати на непрофесійність, але я дозволю собі підозрювати інше - так було потрібно в той момент. Навіть був знайдений цап-відбувайло - Новіков, якого рішенням суду взяли під варту.

         Ніхто ж не знав, що злочин набуде такого розголосу. Станом на зараз з вдкритих джерел відомо, що є затримані виконавці та оранізатор. Але досі вони стійко приховують ім'я чи імена замовників. Дивно. Бо, зазвичай після допитів у поліції люди розказують навіть більше ніж було насправді, як у недавньому випадку в Одесі, коли підозрюваний випадковий перехожий після розмови з поліцейськими зізнався у вбивстві студента Одеської державної академії будівництва та архітектури. І таких прикладів чимало...

         А тут, така оказія - 5 затриманих підозрюваних, включаючно з організатором, і всі мовчать. Дозволю собі припустити (підкреслюю, ПРИПУСТИТИ), що замовник має можливість впливати на підозрюваних. Крім того, припускаю, що це непростий замовник(чи замовники), бо інакше вже давно, за такого резонансу та ризику соціальної напруги, було б назване ім'я.

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.
X