Перейти до основного вмісту

ЗЛОЧИНИ

Прокурори фіксують наслідки ворожого удару по нафтобазі у Харкові для довкілля. ФОТО

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Харківської обласної прокуратури у взаємодії з іншими спеціалістами працюють над встановленням масштабів забруднення, спричиненого витоком нафтопродуктів у річки Немишля, Харків, Лопань і Уди внаслідок обстрілу з боку зс рф.  

9 лютого близько 22:50 держава-агресорка завдала ударів трьома безпілотниками по Харкову. Через влучання БПЛА у Немишлянському районі загинуло 7 людей, серед них троє дітей. За цим фактом розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).  

Крім людських жертв, цинічна атака рф на цивільну інфраструктуру спричинила наслідки і для довкілля. Встановлено, що через влучання безпілотника на територію нафтобази пошкоджено обладнання та ємності для зберігання нафтопродуктів. Орієнтовно, на той момент в резервуарах перебувало близько 3,8 тис тонн бензину і дизпалива.   

Через тривалий виток нафтопродуктів відбулось їх потрапляння до річки Немишля, яка протікає територією м. Харкова та в подальшому впадає у річки Харків, Лопань та Уди.  

З метою встановлення масштабів наслідків для екології проведено огляд території, забрудненої через розлив та горіння нафтопродуктів, та відібрано проби зразків ґрунтів для проведення лабораторних досліджень.  

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Харківської обласної прокуратури спільно зі спеціалістами Держекоінспекції в області проводять обстеження річок Немишля, Харків, Лопань і Уди з метою відібрання проб вод.  

Після отримання результатів лабораторних досліджень проб води, ґрунтів та зразків нафтопродуктів буде визначено розмір збитків, заподіяних забрудненням ґрунтів, атмосферного повітря і поверхневих вод, а також призначено інженерно-екологічну, економічну експертизи, а також експертизу безпеки життєдіяльності. 

Наразі для локалізації нафтових розливів встановлено загороджувальні бони, а також проводиться обробка забруднених водних поверхонь сорбентами, які поглинають та знешкоджують дію нафтопродуктів.  

Фіксація та ліквідація наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із забрудненням навколишнього природного середовища, проводиться у взаємодії з іншими правоохоронними органами, ХОВА, Державною екологічною інспекцією в Харківській області, ГУ ДСНС у Харківській області, Управлінням Державного агентства меліорації та рибного господарства у Харківській області Харківдержпатрулем та регіональним офісом водних ресурсів у Харківській області.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Харківська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Розпочалася сімсот дев’яносто дев’ята доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Протягом минулої доб...

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення зак...

За процесуального керівництва Дергачівської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування за фактом порушенн...

Протягом вчорашнього дня росіяни здійснили 31 обстріл прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибу...

Про це голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив у телеграм-каналі: Ворог атакував Одесу балістичними ракетами Внаслідок російської...

X