Перейти до основного вмісту

ЗЛОЧИНИ

Збереження музею в Пирогові - Офіс Генпрокурора відстояв в суді землі, які не підлягають забудові

Прокурори Офісу Генпрокурора у Київському окружному адміністративному суді домоглися скасування незаконного наказу Міністерства культури і туризму України щодо суттєвого зменшення зон охорони Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові. Також суд зобов’язав Мінкульт прийняти новий наказ про встановлення належних охоронних зон.

З метою збереження пам’яток та цілісної музейної експозиції навколо музеїв просто неба встановлюються зони охорони, які передбачають режим використання прилеглих земель із забороною певної діяльності.

У 2005 році Мінкультом було визначено охоронні зони навколо Музею в межах майже 2 км та забороною будівництва нерухомості. Однак, у подальшому цю зону було суттєво зменшено до 25 м.

Прокурори встановили, що таке зменшення здійснено без наукового обґрунтування та проведення натурних обстежень території Музею, а нові охоронні зони не забезпечують оптимального візуального сприйняття музейної експозиції та її захисту від шкідливих впливів.

Відсутність належних зон охорони зумовила ризик безповоротної втрати неповторного ландшафту внаслідок забудови прилеглих до Музею територій, активізації зсувоутворення, забруднення підземних та поверхневих вод, а також деформації розміщених на території Музею унікальних дерев’яних зразків народної архітектури, зведених у ХVІ–ХХ століттях.

Після встановлення цих обставин прокурори звернулися з позовом до суду, який повністю задоволено.

Таким чином, Музей в Пирогові, який функціонує вже понад півсторіччя, й надалі відіграватиме значну роль у збереженні архітектурно-мистецької спадщини минулого як засобу духовного виховання і розвитку української національної самосвідомості».

Довідково: Музей в Пирогові є національною скарбницею традиційної культури Українського народу, в якому представлено понад дві сотні цінних архітектурних експонатів, що будувались в різні періоди на етнічних українських землях.

Особливістю музею просто неба є розміщення експонатів на відкритому просторі, що потребує достатньої «вільної території» для належного сприйняття архітектурного ансамблю.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Натомість Сили оборони України зривають підступні плани воро...

Про це голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив у телеграм-каналі: "▪️ 17:05 м. Харків, Шевченківський район. Внаслідок обстрі...

Вночі та зранку росіяни здійснили 18 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 21 вибух. Обстр...

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито керівницю обласного центру медико-соціальної експертизи та...

Про це голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив у телеграм-каналі: "Минулої доби під ворожим вогнем та авіаударами опинили...

X