Житель Сумщини двічі став жертвою афери з передоплатою за автомобіль
Працівники поліції з‘ясували: не будучи обізнаним у юридичних тонкощах, 43-річний чоловік підписував документи та платив гроші не за саме авто, а за послуги з пошуку автомобіля та за аналітичну довідку. При цьому фірми-посередники «вийняли» з кишені чоловіка 46 000 гривень.
В поліцію з заявами про шахрайство звернувся 43-річний мешканець Шостки. Чоловік розповів правоохоронцям, що в листопаді минулого року знайшов на відомому сайті оголошення про продаж нового автомобіля «LADA Priora» вартістю 97 000 гривень. Він звернувся за вказаним в об’яві номером телефону, де менеджер пояснили, що машина й справді мається в наявності, а низьку цінну пояснив давнім роком випуску - 2015. Для укладення відповідного договору його запросили до офісу, в Суми.
Проте там з’ясувалося, що за умовами фірми він повинен сплатити 30 000 авансу, і з ним одразу укладуть договір. Обидві сторони виконали умови, але для доставки вказаного автомобіля та його належного оформлення представниця товариства надала номер мобільного телефону менеджера.
Три дні чоловік вислуховував від представника фірми різні поважні причини, по яким він не може надати йому вподобане авто. Врешті-решт, менеджер дав покупцю номер мобільного телефону іншого їх представника, а той порадив чоловіку звернутися до товариства з заявою про повернення авансу.
Як же здивувався житель Шостки, коли на свою заяву отримав письмову відповідь від директора фірми, з якою уклав договір, що вони виконали умови угоди. За прописаними у документі пунктами, вони надали йому аналітичний висновок вчинення ними юридичних дій, пов’язаних з наданням інформаційних, консультаційних, юридичних послуг щодо надання у користування, володіння чи розпорядження транспортного засобу. Тобто, фактично, надали консультаційні послуги.
На цьому чоловік не зупинився та, розуміючи, що його обдурили, вирішив шукати далі вподобаний автомобіль.
На іншому сайті він знаходить оголошення про продаж «ВАЗ - 21111», вартістю 70 000 гривень. Знову зв’язується телефоном з представником фірми та їде вже до столиці укладати відповідний договір.
За минулою схемою робить 16 000 передоплати, укладає письмову угоду та їде за вказаною менеджером адресою забирати машину. Проте в автосалоні, куди його спрямували, відповідального менеджера не виявилось, а в телефонній розмові він запевнив його, що за три дні транспорт пригонять у Шостку, за рахунок фірми.
У визначений термін автомобіль наданий не був, а менеджер, з яким він спілкувався, порадив йому написати заяву до фірми, з якою він укладав договір. Уважно перечитав укладений ним письмовий документ з товариством, з’ясував, що фірма надає послуги по пошуку, пов’язані із здійсненням пошуку транспортного засобу (автомобіль), що стане предметом лізингу за договором фінансового лізингу або власністю замовника. Тобто вони зобов’язуються шукати такий автомобіль серед продавців, а не продати транспортний засіб.
Наразі в поліції за двома фактами відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого будуть з’ясовуватись всі обставини укладених угод.
Правоохоронці в чергове попереджають громадян про можливі ризики під час купівлі вподобаного автомобіля по ціні нижче ринкової, та радять уважно читати договір з фірмами, які нібито продають транспортні засоби. Для впевненості краще запросити професійного юриста та заплатити гроші за його послуги, ніж перераховувати великі суми коштів за сумнівні послуги фірм-посередників.
За матеріалами ВК ГУНП у Сумській області
Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!