Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

У НСЖУ побоюються наступу на свободу слова та «драконівських» медіаініціатив міністра Бородянського

Медіаініціативи міністра культури, молоді і спорту Володимира Бородянського загрожують свободі слова і послаблюють ЗМІ. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко .

"Правління Національного союзу журналістів України стурбоване просуванням міністром Володимиром Бородянським "драконівських" медіаініціатив", - написав він.

Наголошується, що до цих пір Бородянський не оприлюднив офіційний проект закону, щоб його можна було віддати на аналіз у профільні правозахисні організації й отримати фаховий висновок на відповідність європейським стандартам і міжнародним зобов'язанням України.

На думку Томіленка, є небезпека, що таким чином Бородянський разом з депутатами може в "турборежимі" провести небезпечний законопроект у Верховну Раду.

Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини вже застерегла Україну від невідповідних обмежень свободи слова і свободи ЗМІ під час підготовки закону про боротьбу з дезінформацією.

Оприлюднені слайди законопроекту містять багато небезпечних для свободи слова ідей, близьких до методів контролю за медіа в авторитарних державах, у тому числі кримінальна відповідальність для журналістів за дезінформацію, введення так званого "омбудсмена з  інформації", а фактично - цензора від держави, і інші.

Правління НСЖУ сподівається, що чиновники приймуть до уваги підписану напередодні виборів Президентом Володимиром Зеленським Декларацію на захист свободи слова.

Нагадаємо, раніше Бородянський провів презентацію своїх ініціатив з нового медійного закону. За словами міністра, очікується серйозне посилення політики щодо журналістів і ЗМІ. Аж до блокування сайтів, закриття каналів і кримінальної відповідальності за "маніпуляції".

Раніше Національна спілка журналістів України вже заявляла, що ініціатива Бородянського про введення адміністративної і кримінальної відповідальності за поширення "фейків" небезпечна.

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Женя Бондарчук та Міша Науменко із Одещини. Хлопці помітили, що з поля височіє стовп диму. Підбігли ближче, і побачили, що палає су...

Між правоохоронцями та медиками стався скандал через те, що поліція нібито безпідставно зупинила машину лікарів із пацієнтом, якому потр...

Правоохоронці встановили особу загиблого. Це 29–річний мешканець міста Ужгород. Чоловік заліз на дах потягу, а коли він рушив, потерпіли...

Проспект червоних ліхтарів, а точніше Московський проспект у Харкові – саме туди навідались правоохоронці, щоб протидіяти правопорушення...

У парламенті хочуть штрафувати депутатів за неносіння захисної маски у сесійній залі. З такою ініціативою виступив перший заступник голо...

X