Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

У Чернівцях зафіксували перший випадок коронавірусу в Україні, - МОЗ. ВІДЕО

В Україні зареєстрували перший випадок коронавірусу. Про це сьогодні на брифінгу у Києві заявив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, випадок інфікування Covid-19 лабораторно підтверджено у Чернівцях.

Хворий — чоловік, який 26 лютого повернувся до України з дружиною з подорожі Італією.

Подружжя поверталося через румунський аеропорт, де їм зробили температурний скринінг. У Чернівецькій області вони пройшли додатковий температурний скринінг і отримали пам’ятку про самоізоляцію, бо повернулися з країни, де вирує коронавірус.

Симптоми у хворого з'явилися 28 лютого, через 2 дні по приїзду в Україну. Родина на разі перебуває на самоізоляції.

Коли у чоловіка з'явилися симптоми хвороби і піднялася температура, до нього приїхала бригада медиків. 29 лютого хворого доставили до госпітальної бази, визначеної Управлінням МОЗ в Чернівецькій області, проте про який медзаклад йдеться – невідомо.

2 березня, ввечері зявилися результати аналізів, які підтвердили коронавірус. Із симптомів, які є у хворого – це лихоманка і сухий кашель. Втім лікарі оцінюють його стан як стабільний і задовільний.

Всі матеріали і зразки аналізів передані у вірусологічну лабораторію Всесвітньої організації охорони здоров'я. Людей, які контактували із хворим небагато, про них відомо епідеміологам. У родини хворого в даний час якихось симптомів не спостерігається, - запевнили у МОЗ.

Віктор Ляшко закликав українців не панікувати. Чиновник нагадав, що головне дотримуватися правил гігієни, зокрема мити руки, не контактувати із хворими, не перебувати у місцях масового скупчення людей, а хворим на ГРВІ порадив одягати маски та лікуватися.

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

X