Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

Від величезних штрафів до позбавлення волі: Рада запровадила кримінальну відповідальність за порушення карантину

Верховна Рада ввела відповідальність за порушення карантину і постановила звільнити від ПДВ лікарські товари і медичні вироби. Відповідний законопроєкт парламент ухвалив у вівторок на позачерговому засіданні, трансляцію вів телеканал Рада та інші ЗМІ.

За порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм, за самовільне залишення місця обсервації  передбачені величезні штрафи: від 17 тис. до 34 тис. гривень, а для посадових осіб - від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Крім того, Рада у Кримінальному кодексі посилила відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання. Штраф за такі дії вирішили збільшити з 1700 гривень до 17-51 тис. гривень.

Покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до 3 років. Залишається положення про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

Натомість під час карантину Рада заборонила нараховувати і стягувати штрафи і пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, виселяти з житла чи стягувати житло на виконання рішень суду.

Відповідно до законопроєкту, тимчасово закупівлю товарів та обладнання для боротьби з коронавірусом будуть проводити без застосування процедур, передбачених законом "Про публічні закупівлі".  Також ліки, медичні засоби та обладнання для боротьби з коронавірусом звільнять від сплати ввізного мита та ПДВ.

Кабмін має здійснювати контроль за цінами. Крім того, Рада надала право власникам змінювати режим роботи закладів і підприємств, щоб дозволити працівникам максимально працювати з дому.

Рада також встановила додаткові доплати до зарплати медпрацівникам та іншим особам, які залучені до ліквідації коронавірусу. Йдеться про доплату розміром до 200% від зарплати на період боротьби з коронавірусом.

Коім цього, на період карантину впроваджуються податкові канікули, скасовуються перевірки та штрафи та нарахування пені.

 

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Цікавість для крихітного малюка і батьківський недогляд  ледь не призвели до трагедії на Львівщині, повідомляє поліція області. ...

Столичні поліцейські звертаються з проханням допомогти встановити особу загиблого чоловіка. Ще в лютому у затоці «Собаче гирло» на вулиц...

Під будівлею Офісу президента, у Києві, відбулась акція під назвою: «Півроку за ґратами. Де справедливість, Пане Президенте?» Незва...

У Національній поліції з’явився новий повний секретів департамент. Назвали його - Департамент захисту інтересів суспільства і держави. ...

Звести рахунки з життям киянин вирішив на станції Дніпро. Це побачила співробітниця метрополітену і одразу ж викликала правоохоронця. На...

X