Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

Загиблих на птахофабриці під Кременчуком курей почали закопувати у землю поряд із водогоном. ВІДЕО

Жителі села Потоки, що під Кременчуком на Полтавщині, бють на сполох. Сотні тисяч курей, які нещодавно задихнулися на місцевій птахофабриці взялися закопувати просто у землю неподалік траси на Полтаву, пише «Кременуцька газета».

Як повідомяла "Магнолія-ТВ", нещастя трапилося 2 травня на ТДВ "Кременчуцькій птахофабриці". Там від задухи загинуло 600 тисяч курей.

Попередня причина загибелі птиці: аварійне відключення електропостачання на трансформаторній підстанції на території підприємства, внаслідок чого відключилась система вентиляції. 

Місцеві жителі побоюються екологічного лиха, бо поряд із захороненням птиці проходить водогін, який забезпечує водою село Потоки.

«Це ж не скотомогильник. Так ховати не можна. А запах який страшний. Через пару днів спеки тут взагалі не можна буде перебувати", - говорить депутат Полтавської облради, голова профкому "Укртатнафти" Василь Хоменко.

З ним повністю погоджується начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу Євген Мартосенко.

"Виритих ям, явно мало ... Але необхідно спалювати або переробляти тушки. Тут гідробар'єру немає, якщо ховати", - констатував екоінспектор.

У свою чергу, директор птахофабрики Валерій Вакух розповів, що тушки було вирішено вивозити і ховати в землі до вирішення питання переробки, а коли це буде – невідомо.

«Якщо за день-два з фабрики не вивеземо, то буде ще більше лихо .... А так на тиждень закопаємо, а потім відправимо на утилізацію ", - сказав він.

В ході екстренної районної наради було вирішено поховання проводити, але використовуючи в ямах тенти і щільну і не діряву клейонку; до 6 травня керівництву фабрики слід надати договір на утилізацію тушок, план проведення подальших робіт. Контроль над ситуацією поклали на представників влади, Держпродспоживслужби, поліції.

Завтра в Потоках відбудеться виїзне засідання комісії облради з питань екології. А керівництво фабрики просить у влади  матеріальної допомоги для  ліквідації надзвичайної ситуації.

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Полтавська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У Єгипті на родину з України напала акула. Серйозно постраждало троє людей, серед яких дитина. За даними туристичного оператора Join ...

Псевдо оператори вивідували особисті дані у клієнтів банків і за допомогою комп’ютерної техніки здійснювали грошові перекази з їхніх рах...

У Бердянську обстріляли маршрутку із пасажирами. Просто під час руху автобуса зловмисник вистрілив у бокове скло транспорта. На щастя ні...

На Харківщині двоє чоловіків накинулися із битами на колишнього міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайку. ...

Нове епідемічне зонування. У червоній зоні - Миколаїв, Полтава, Рівне, Суми, Харків, Чернігів та Хмельницький. У помаранчевій досі лишає...

X