Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Бюро економічної безпеки має бути підзвітне Кабміну, а не президенту, - експерт. ВІДЕО

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект про Бюро економічної безпеки (БЕБ). Цей новий орган має стати єдиним, який займається економічними злочинами.

Законопроєкт розроблено з метою ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки, усунення дублювання їх функцій та створення Бюро економічних безпеки.

Експерти відзначають плюси цього законопроекту, допускають, що із створенням БЕБ бізнес зітхне з полегшенням, але за умови, що на нього не чинитимуть тиск.

Як розповів у коментарі «Магнолія-ТВ» експерт з антикорупційної політики Олександр Лємєнов,  не можна, щоб бюро було підзвітне президенту.

«Право призначення і звільнення очільника БЕБ має бути за Кабміном. Це все ж таки центральний орган виконавчої влади, а не державний правоохоронний орган, який призначає президент», - сказав він.

Експерт переконаний, що робота БЕБ буде набагато ефективнішою, якщо його очільник отримає певні гарантії, але не роздутий штат співробітників.

« 5-8 тисяч співробітників для БЕБ – це занадто багато, щоб говорити, що дана служба буде функціональна. Використовувати найменшу кількість коштів з максимальним ефектом. У такі речі мають бути врегульовані безпосереднім законом, а не в підзаконних актах», - наголосив Лємєнов.

Більше подробиць дивіться у сюжеті новин "ЧП-ІНФО" о 19:00.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X