Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Кримінальний кодекс ігнорує мотив сексуальної ненависті при розслідуванні злочинів проти ЛГБТ людей, - експерт. ВІДЕО

В державі тривалий час відбуваються злочини, на підґрунті сексуальної нетерпимості і ненависті. Втім українське законодавство поки не враховує цей момент при їх розслідуванні і призначення відповідальності за правопорушення. При цьому людей, які погано агресивно ставляться до ЛГБТ досить багато і це необхідно розслідувати.

Про це повідомив у коментарі «Магнолія-ТВ»  координатор Національного ЧСЧ-консорціуму з питань політики та законодавства Святослав Шеремет.

«Для України станом на тепер практика розслідування злочинів спричинених ненавистю є невеликою, вона мінімальна. Ситуація погіршується тим, що наше законодавство, а саме Кримінальний кодекс, не містить ознаки гомофобії як підстави для підвищення відповідальності. Цих підстави тільки 3: національна, расова, релігійна ворожнеча. Інших немає», розповів експерт.

За його словами, проблема усіх злочинів проти представників ЛГБТ спільноти пов’язана не лише з небажанням правоохоронців відкривати кримінальні справи за статтею злочин на ґрунті нетерпимості, або ненависті. Але й у тому, що й у самому законодавстві і досі не передбачений захист осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації. І саме тому мотиви нетерпимості довести досить складно.

«Тобто у слідчих може скластися враження, що такі мотиви взагалі не потрібно розслідувати, бо вони є несуттєвими. Але це не так. Ми зобовязані встановити був він чи нема. А на законодавчому рівні ось такі злочини та інші, яких багато, на жаль, є підставою пропонувати зміни до Кримінального кодексу, щоб вирівняти реалії законодавства», підкреслив Святослав Шеремет.

Більш докладніше дивіться у "ЧП-ДНЯ" на телеканалі "ЧП. INFO".

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Міграційна криза на Білорусько-Польському кордоні. Конфлікт країн, конфлікт політиків. Геополітичні змагання. Здавалось би, до чого тут ...

Діти продали стару іграшку перехожому,щоб купити квиток і втекти подалі з дому від знущань п’яного вітчима. Підліток,який спав просто на...

Анонсований Міністерством внутрішніх справ пілотний проєкт під назвою «Вихователь безпеки» таки запустився. Взяти участь у ньому поки що...

Нервова робота та маленькі зарплати. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький...

Дитяче щастя… це зростати в любові, в сімейному оточенні, мати друзів, веселитись з ними, ходити в школу і пізн...

X