Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

У законі немає юридичних підстав позбавляти російських артистів звань народних в Україні , - адвокат. ВІДЕО

В українському законодавстві поки немає такого механізму, який би дозволив позбавляти, наприклад російських артистів, звань народних в Україні, навіть не зважаючи на антиукраїнську позицію.

Про це заявив адвокат, кандидат юридичних наук Тарас Ламах в ток-шоу “Відкритим текстом” на телеканалі “ЧП.INFO”.

“Потрібно мати чіткі критерії, хто може бути народним артистом. В нас цього нема. Кіркоров і Басков. По цих двом артистам. Юридичних підстав нема, ми знаємо  підстави для такого позбавлення, вони зазначені чітко у законі “Про державні нагороди”. Це все відомо людям, які цим цікавляться”, - зазначив юрист.

На думку юриста в Україні нерозумно “роздавали” звання народних, і в Україні немає чітких критеріїв до митців, які мають право на такі нагороди і звання. Втім є закон про санкції, який суперечить закону “Про нагороди”, але все ж таки дозволяє позбавляти державних нагород, але лише одним способом.

“Ці закони один одному суперечать. Позбавити звань на даний момент можна, якщо брати юридично на даний момент, процесуально. Єдине, що може бути вирок суду по цим особам, вони мають бути визнані винними, після цього вироку, це скеровується президенту і позбавляють (ред. - звань). Це єдиний шлях", - підкреслив адвокат.

Нагадаємо, російські артисти, які отримали у свій час звання народних в Україні, потрапили у скандал. Зірки випустили кліп, де завуальовано підтримали  Олександра Лукашенка, який займає пост президента Білорусі з 1994 року. Скандальний ролик з’явився в ютубі 18 вересня.

Відео назвали “Кохану не віддають” – це цитата з виступу Лукашенко з  “посланням” народу і парламенту перед виборами. Серед учасників, зокрема Філіп  Кіркоров та Микола Басков, які мають звання народних артистів України, але відомі своєю антиукраїнською позицією. Після цього в Україні почали говорити, що у митців потрібно відібрати українські звання.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X