Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

У поліції мало важелів для профілактики булінгу у школах, - правозахисник. ВІДЕО

Профілактикою булінгу у школах має насамперед займатися навчальний заклад, а не поліція. Правоохоронці – це вже остання інстанція.

Таку думку в коментарі «Магнолія-ТВ» висловив віце-президент Всеукраїнської фундації «Захист Прав Дітей» Олексій Лазаренко.

«Інструментаріїв у поліції замало, настільки замало, що виконати функцію профілактичну саме в цьому випадку вони не зможуть. Мало того, сам закон( закон про булінг – ред) направлений більше на навчальний заклад. Тобто це проблема навчального закладу, а не проблема поліції. Поліція втручається лише тоді, коли сам навчальний заклад каже: все, ми всі свої важелі впливу вичерпали, і булінг продовжується, і розписуються у своїй неспроможності дати раду цій ситуації», - зазначив він.

На думку, правозахисника притягнення до адмінвідповідальності батьків чи взяття на облік дітей-булерів не вирішить проблем цькування у навчальних закладах.

«Чи зразу треба складати адмінпротокол на батьків за те, що вони не навчили, не виховали. Ставити цю дівчинку на профілактичний огляд. І знову ж таки. Поставили. І що? Приходить поліцейський, помахав пальцем, ти не маєш так робити, бо ще притягнуть до відповідальності», - підкреслив правозахисник.

Нагадаємо, за даними освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, за цькування інших дітей-агресорів планують брати на облік в поліції. Правда, лише після постанови суду про притягнення до адміністративної відповідальності за булінг.

Поліцейські ювенальної превенції щонайменше раз на місяць із булером та його батьками мають проводити виховні бесіди або ж вдома або ж у школі.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X