Перейти до основного вмісту

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

43 доби під землею: у Кривому Розі шахтарі вийшли на поверхню після тривалого протесту. ФОТО

Після тривалого протесту шахтарі Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК), що у Дніпропетровській області, підписали угоду з адміністрацією підприємства і вийшли на поверхню.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат , Незалежної профспілки гірників України  Михайло Волинець.

Підземний протест шахтарів КЗРК тривав 43 доби. Люди вимагали належної оплати та безпечних умов своєї праці, повернення прав гірникам на пільгову пенсію, скаржилися на корупцію, порушення правил техніки безпеки і охорони праці тощо.

«З боку керівництва КЗРК до протистояння з протестувальниками були задіяні всі можливі заходи: інформаційний, адміністративний ресурси, силовий тиск... Були наміри демонстративно вибити, деморалізувати протестувальників, зламати їхню гідність і честь. Проте протестувальники успішно провели перемовини, підписали угоду», - написав Волинець.

Тепер угодою передбачено підвищення зарплат гірникам. Протестувальники також добилися відповідних експертних висновків про повернення 10 шахтарським професіям права на пільгову пенсію.

Наразі гірники опинилися в обіймах своїх сімей і друзів. Та,  пройшовши випробування підземеллям, на деяких з них чекає випробування судовою системою.

16 жовтня у суді Кривого Рогу мав розпочатися розгляд справи за позовом КЗРК до низки шахтарів, які брали участь в акції протесту, але його наразі перенесли на 6 листопада.

Нагадаємо, протести шахтарів у Кривому Розі розпочалися 3 вересня. Станом на ранок 8 вересня у підземному протесті брали участь 393 працівники шахт КЗРК.

Державна служба з питань праці під час планової перевірки на виконання доручення Прем’єр-міністра виявила на залізорудному комбінаті 190 порушень. Правління КЗРК, у свою чергу, заявляли про блокування виробничого процесу і майна підприємства страйкарями.

При цьому 25 вересня учасники протесту - гірники шахт "Тернівська" і "Гвардійська" КЗРК у повному складі піднялися на поверхню.

КЗРК - одне з найбільших підприємств України з видобутку залізної руди підземним способом. 99,88% акцій залізорудного комбінату належать компанії Starmill Limited (Кіпр). Підприємство контролюється групою "Метінвест" і колишніми власниками Приватбанку.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

“Від обміну до обміну”, “Третю весну росту без тата”, “Не мовчи – полон вбиває”… З такими гаслами сотні людей вийшли у Києві на мирну ак...

Бородянка – один з найбільш постраждалих населених пунктів на Київщині. Місцеві жителі розповідають, що на початку повномасштабного втор...

Пані Віторія стоїть на руїнах маминої хати у селі Мощун під Києвом і ледь не з сльозами на очах пригадує перші дні повномасштабної війни...

Жителі села Кухарі на Київщині, які майже з перших днів повномасштабної війни опинились в епіцентрі бойових дій, розповіли про пережиті ...

Посад-Покровське - один з найбільш постраждалих під час війни населених пунктів у Херсонській області. Колись красиве і квітуче село рос...

X