Перейти до основного вмісту

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

Вирок українським політв'язням у «справі Хізб ут-Тахрір» – незаконний та політично вмотивований, - Денісова

Південний окружний військовий суд, що у російському Ростові-на-Дону, оголосив вирок фігурантам красноармійської  так званої "справи Хізб ут-Тахрір".

Кримчан Арсена Абхаїрова, Рустема Емірусеїнова та Ескендера Абдулганієва засудили за тероризм до 13, 17 і 12 років позбавлення волі.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вважає вирок фігурантам незаконним та політично вмотивованим. Про це вона написала у своєму телеграм-каналі.

Українська омбудсман повідомила, що Арсена Абхаїрова засудили до 13-ти років позбавлення волі з відбуванням покаранням у виправній колонії суворого режиму, але перших два роки – у тюрмі. Рустема Емірусеїнова та Ескендера Абдулганієва засудили на 17-ти та 12-ти років відповідно. Вони відбуватимуть покарання в аналогічних умовах.

"Я засуджую неправомірне рішення російського військового суду, адже наших співгромадян обвинуватили у злочині, якій вони не вчиняли. Хочу підкреслити, що права і свободи кримських татар грубо порушувались від моменту незаконних обшуків в їхніх домівках та затримання. Так, порушено право на об’єктивне розслідування, на ефективний засіб юридичного захисту, справедливий суд та принцип презумпції невинуватості", - заявила Денісова.

Уповноважена ВР з прав людини звернулася до міжнародної спільноти з проханням об’єднати зусилля та посилити тиск на Російську Федерацію, аби нарешті припинити політично вмотивовані переслідування громадян України в тимчасово окупованому Криму та звільнити усіх бранців Кремля.

Нагадаємо, 16 вересня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив 7-ох осіб, заарештованих на Кримському півострові 7 липня 2020 року, в тому числі кримськотатарського активіста і координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва. Сукупно їх засудили до 110 років колонії суворого режиму. Восьмого фігуранта справи "другої бахчисарайської" групи "Хізб ут-Тахрір" Ернеста Аметова виправдали та звільнили з-під варти.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Мар’яно Гарсіа Калатаюд – громадянин Іспанії. Майже все життя чоловік прожив на своїй батьківщині, але у 2014 році він переїхав до Украї...

Анатолій Левченко відомий у Маріуполі театральний режисер. Чоловік за останні два роки пережив справжнє пекло і тепер навіть не знає, що...

Село Мощун, Київська область. Саме тут, за 30 кілометрів від столиці, весною 2022-го року був зупинений наступ росіян на Київ. Тоді у Мо...

Село Кухарі, Київська область. До війни тут жило понад 600 людей, а після того, як сюди, у перші дні повномасштабного вторгнення, зайшли...

17-го квітня окупанти вдарили по Чернігову трьома Іскандерами. Є багато загиблих та поранених.    Даний матеріал&nbs...

X