Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

У Києві на алеї Героїв Небесної сотні урочисто встановили "Дзвін гідності". ФОТО

"Дзвін гідності" встановили на алеї Героїв Небесної сотні у річницю розгону наметового містечка на Майдані Незалежності у Києві. Церемонію відкриття і освячення транслював музей-меморіал Революції гідності у Facebook.

"Сім років тому в цей день студентський протест, який ми назвали Євромайданом, переріс у всенародне повстання, у Революцію гідності. Але людська пам'ять коротка, вона розсіюється, маніпулюється і змінюється. І саме тому сьогодні, в цей особливий день, тут, на алеї Героїв Небесної сотні, ми відкриваємо Дзвін гідності", – сказав під час церемонії генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності Ігор Пошивайло.

За його словами, цей дзвін не лише вшановуватиме пам'ять загиблих під час протестів, але й мобілізуватиме та об'єднуватиме всіх українців.

"Деякий час тому з'явилася традиція привозити сюди тимчасову конструкцію і дзвонити, це відбувалося за участю президентів України, і ці тимчасові конструкції були так, м'яко кажучи, недостатніми для вшанування. Десь близько року тому була думка президента, щоб якось поставити стаціонарно, не возити ці конструкції. Уряд отримав від президента відповідне доручення, відповідно уряд доручив нам і Міністерству культури, Інституту нацпам'яті, музею Революції гідності, Центру захисту інформаційного простору спільно підготували цей проєкт", - розповів голова Інституту нацпам'яті Антон Дробович.

Подія завершилася першим символічним ударом у дзвін членів сімей героїв Небесної сотні. «Дзвін гідності" також  вшановуватиме кожного Героя Небесної Сотні в його День народження.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

В Україні за минулу добу інфікувалися коронавірусом 3 939 людей.  Зокрема, захворіли 131 дитина та 238 медпрацівників. Про це по...

Поліція вже почала штрафувати власників авто з іноземною реєстрацією. ...

Мода на мітинги з блокуванням доріг в Україні продовжує зростати. У 2020-ому їхня кількість збільшилася до 90 тисяч, тоді як у попередні...

У Києві шкуродер сильно побив собаку та викинув її на мороз. ...

X