Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Поради гарячої лінії МОЗ корисні, але вони з паралельної реальності, - ГО «Пацієнти України». ВІДЕО

В Україні нарікають на гарячу лінію Міністерство охорони здоровя, яку створили спеціально, аби допомогти у період пандемії коронавірусу, людям, які цього потребують.

Експерти ж переконують, сама по собі ідея контакт-центру – гарна ініціатива і поради цілком корисні, однак виконати всі вказівки у  сучасній Україні не реально.

У цьому переконана фінансовий директор благодійного фонду "Пацієнти України" Марія Грішина. Як вона наголосила у коментарі «Магнолії-ТВ», проблема не у кол-центрі і його фахівцях, а  нашій системі охорони здоров’я.

« Гаряча лінія МОЗ розповідає нам про ідеальний світ, коли ми телефонуємо на гарячу лінію, то ми отримуємо красиву інформацію про те, як би воно мало працювати, але на жаль воно так не працює. Тому будь-які зв’язки із гарячою лінією, це новини із паралельної реальності», - заявила Грішина.

За її словами,  у хворих нема часу та можливості чекати, поки система запрацює належним чином. Особливо складно допомогти людям, у яких не підписана декларація із сімейним лікарем, і вони все ж таки змушені звертатися до лікарні.

«Уявіть, сьогодні лікарні Україні, переповнені, де сьогодні аншлаг і шквал людей. Ми телефонуємо черговому лікарю. Допоможуть будь ласка проконсультувати людину, це ж нереально. Жодна людина не отримає повноцінної консультації. Що доводиться робити пацієнту? Він встає зі своєю температурою, нежитем, болем в горлі, йде до лікарні, стоїть у чергах, спочатку на реєстратуру, потім на прийом до лікаря. Він наражає на небезпеку інших пацієнтів. Якщо це поліклініка звичайна районна, то там дуже багато людей, і не лише з ковід. Просто небезпечно знаходитися з людиною, яка інфікована ковід. Далі людина потрапляє до лікаря і наражає небезпеку вже цього лікаря. Тому що лікарі сьогодні нашої  МОЗ не захищені», - підкреслила Марія Грішина.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X