Лише суд може дозволити примусово лікувати людину із психічними розладами, - Павліченко. ВІДЕО
В Україні, за статистичними даними, майже 2 мільйони людей мають різноманітні психічні розлади. На щастя, більшість з них незначні, але є і такі люди, захворювання яких під час загострення хвороби можуть становити небезпеку для оточуючих.
Втім в Україні примусове лікування - це порушення прав людини, кажуть правозахисники.
На цьому наголосив у коментарі «Магнолія-ТВ» виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини. Олександр Павліченко.
За його словами, аби змусити людину лікуватися, потрібно у суді довести, що вона небезпечна для суспільства.
«Без рішення суду поміщення особи в місця несвободи, або примусове лікування здійснюватися не може…Для цього може бути якась підстава: або посягання на злочин, або вчинення злочину. Тобто особа в доведеному судовому порядку має становити суспільну небезпеку по відношення до оточення, навіть до своїх рідних і близьких, але тільки за рішенням суд. Без такого рішення це буде не законним, і це буде порушенням права цієї особи, незважаючи на те, що вона справді може нести потенційну загрозу в разі ненадання їй відповідного лікування», - відзначив правозахисник.
Аби не трапилося біди і попередити злочини, Олександр Павліченко радить вдосконалювати систему надання психологічної допомоги і приділяти належну увагу лікуванню психічних недуг на ранніх етапах.
У проблематиці розбиралися наші журналісти.
Подробиці - у випуску "ЧП-ДНЯ" на телеканалі «ЧП.INFO» о 19:00.
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!