Перейти до основного вмісту

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

Вандали зруйнували ще один єврейський символ до свята Хануки у Києві. ФОТО. ОНОВЛЕНО

В Україні почастішали випадки антисемітизму. Не встигло вщухнути обурення єврейського громади після перекидання менори на Контрактовій площі у Києві, як вандали взялися за інший символ Хануки.

Цього разу під прицілом опинилася ханукія Київської єврейської общини KEDEM.

Про це повідомив рабин Пінхас, передає Об'єднана єврейська община у своєму телеграм-каналі.

Зруйнована табличка з назвою єврейської общини та привітанням зі святом.

Інцидент стався знову в районі Контактової площі, але поблизу оглядового колеса  орієнтовно між запалюванням свічок 12 і 13 грудня, більш точний час встановлюється.

Об'єднана єврейська община України готує заяву до правоохоронних органів.

Водночас у Подільському управлінні ГУ НП м Києва розповіли "Магнолії-ТВ", що наразі із заявою до ни ніхто не зертався, втім вони знайшли інформацію у соціальних мережах. За даним фактом проводиться перевірка, з'ясовуються всі обставини, подію внесли до ЄРДР. За результатами перевірки правоохоронці приймуть рішення, щодо правової кваліфікації інциденту.

Нагадаємо, попередній випадок стався 10 грудня. На столичній Контрактовій площі чоловік повалив підсвічник, який є одним із символів святкування Хануки.

Водночас вандал звинуватив євреїв в узурпації влади в Україні та геноциді українського народу. Відео інциденту сам чоловік на ім’я Андрій Рачок опублікував на своїй сторінці у Facebook.

На вандалізм єврейська громада поскаржилася у поліцію.

Правоохоронці переглянули відео з камер спостереження і знайшли відеозапис із коментарями на сторінці користувача у соціальній мережі і встановили правопорушника. Ним виявився 36-річний місцевий житель. Йому вже повідомлено про підозру.

Справу розслідують як розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Антисеміту загрожує покарання щонайменше у вигляді штрафу і до 3-ох років позбавлення волі.

До слова, за даними Групи моніторингу прав національних меншин, у 2020 році в Україні зафіксували 4 напади на людей на ґрунті антисемітизму. І це при тому, що у 2017–2019 роках ідеологічно мотивованих випадків насильства проти євреїв не було взагалі. Натомість ставалося значно більше актів вандалізму.

Більше подробиць дивіться у випуску новин  на телеканалі «ЧП.INFO» о 19:00.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Андрій Косило, керівник Центру дослідження міжнародних злочинів Варшавського університету, член правління фонду «Sunflowers» ...

Від початку повномасштабної війни десятки тисячі українців опинилися в полоні. Чимало з них залишаються зниклими безвісти, тобто про їх ...

Станом на вересень 2024-го року до Єдиного реєстру МВС зниклих безвісти за особливих обставин внесено дані про 55 тисяч людей. Серед ни...

Усі, хто пережили російський полон кажуть, згадувати ті страшні події важко, це травмуючий досвід. Але вони обрали не мовчати, аби пр...

Ростислав Пашинський житель міста Буча на Київщині. Коли почалася повномасштабна війна він був у себе вдома і не квапився виїжджати, бо ...

X