Перейти до основного вмісту

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

Українські ЗМІ закликають Раду і президента зняти з розгляду законопроєкт про медіа, який обмежує свободу слова

Інтернет-видання, друковані медіа та низка блогерів закликають Верховну Раду і президента Володимира Зеленського зняти з розгляду парламентом законопроєкт про медіа (№ 2693д) як такий, що порушує конституційну свободу вираження поглядів.

Про це йдеться у зверненні журналістських, медійних і громадських організацій, засобів масової інформації, блогерів, авторів у соціальних мережах, опублікованому на сайті Національної спілки журналістів України.

"Звертаємося до всіх депутатських фракцій та груп, до кожного народного депутата України: зупиніть спроби обмежити свободу слова і права журналістів через прийняття нового законодавства", - сказано в ньому.

Згідно зі зверненням, в доопрацьованому варіанті не враховано зауваження Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), головного науково-експертного управління Ради, експертів Ради Європи, зокрема відповідний законопроєкт встановлює обмеження прав журналістів-фрілансерів, оскільки визнає професійні права на інформацію та акредитацію тільки тих журналістів, у посвідченні яких зазначено зареєстроване медіа, навіть якщо посвідчення журналіста видане професійними або творчими спілками журналістів.

Також законопроєкт передбачає блокування або скасування реєстрації всього медіа, а не виключно незаконного контенту, що є непропорційною санкцією.

"Звертаємося до президента України: не підтримуємо ініціативу чиновників обмежити свободу слова і права журналістів. Тільки вільні люди можуть будувати вільну країну!" - написано у зверненні.

Журналісти підкреслюють, що зміни, яких дійсно потребує медіазаконодавство, - це спрощення реєстраційних процедур, збільшення можливостей для саморегуляції, збільшення можливостей для журналістів якісно, ​​без зовнішнього втручання (особливо - з боку держави) виконувати свою роботу.

Крім цього, також неприпустимі спроби обмежити свободу слова також і через законопроєкт "Про Службу безпеки України", який передбачає право СБУ без рішення суду обмежувати доступ громадян до інформаційних ресурсів, анулювати ліцензії телеканалів, втручатися в роботу поштових операторів і провайдерів, встановлювати засоби негласного отримання інформації з каналів зв'язку.

Документ підписали такі видання, як "Обозреватель", "Лівий Берег", інформагентство "Українські Новини", студія Савіка Шустера, "Цензор.НЕТ", "Гордон", газета "Факти" тощо.

Також лист підписали ряд відомих журналістів-блогерів, таких як Юрій Романенко, Наталія Влащенко, Дмитро Гордон, а підтримали - Національна спілка журналістів України, заслужений журналіст Володимир Кацман, викладач журналістики та медіатренер Віталій Голубєв.

Нагадаємо, у березні після правового аналізу законопроєкту "Про медіа" Офіс представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ заявив, що документ містить інструменти цензури.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Від початку повномасштабної війни десятки тисячі українців опинилися в полоні. Чимало з них залишаються зниклими безвісти, тобто про їх ...

Станом на вересень 2024-го року до Єдиного реєстру МВС зниклих безвісти за особливих обставин внесено дані про 55 тисяч людей. Серед ни...

Усі, хто пережили російський полон кажуть, згадувати ті страшні події важко, це травмуючий досвід. Але вони обрали не мовчати, аби пр...

Ростислав Пашинський житель міста Буча на Київщині. Коли почалася повномасштабна війна він був у себе вдома і не квапився виїжджати, бо ...

У хаосі війни на початку повномасштабного вторгнення рф у місті Ізюм на Харківщині зникла безвісти 17-річна Настя, яка жила тут зі своїм...

X