Українські ЗМІ закликають Раду і президента зняти з розгляду законопроєкт про медіа, який обмежує свободу слова
Інтернет-видання, друковані медіа та низка блогерів закликають Верховну Раду і президента Володимира Зеленського зняти з розгляду парламентом законопроєкт про медіа (№ 2693д) як такий, що порушує конституційну свободу вираження поглядів.
Про це йдеться у зверненні журналістських, медійних і громадських організацій, засобів масової інформації, блогерів, авторів у соціальних мережах, опублікованому на сайті Національної спілки журналістів України.
"Звертаємося до всіх депутатських фракцій та груп, до кожного народного депутата України: зупиніть спроби обмежити свободу слова і права журналістів через прийняття нового законодавства", - сказано в ньому.
Згідно зі зверненням, в доопрацьованому варіанті не враховано зауваження Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), головного науково-експертного управління Ради, експертів Ради Європи, зокрема відповідний законопроєкт встановлює обмеження прав журналістів-фрілансерів, оскільки визнає професійні права на інформацію та акредитацію тільки тих журналістів, у посвідченні яких зазначено зареєстроване медіа, навіть якщо посвідчення журналіста видане професійними або творчими спілками журналістів.
Також законопроєкт передбачає блокування або скасування реєстрації всього медіа, а не виключно незаконного контенту, що є непропорційною санкцією.
"Звертаємося до президента України: не підтримуємо ініціативу чиновників обмежити свободу слова і права журналістів. Тільки вільні люди можуть будувати вільну країну!" - написано у зверненні.
Журналісти підкреслюють, що зміни, яких дійсно потребує медіазаконодавство, - це спрощення реєстраційних процедур, збільшення можливостей для саморегуляції, збільшення можливостей для журналістів якісно, без зовнішнього втручання (особливо - з боку держави) виконувати свою роботу.
Крім цього, також неприпустимі спроби обмежити свободу слова також і через законопроєкт "Про Службу безпеки України", який передбачає право СБУ без рішення суду обмежувати доступ громадян до інформаційних ресурсів, анулювати ліцензії телеканалів, втручатися в роботу поштових операторів і провайдерів, встановлювати засоби негласного отримання інформації з каналів зв'язку.
Документ підписали такі видання, як "Обозреватель", "Лівий Берег", інформагентство "Українські Новини", студія Савіка Шустера, "Цензор.НЕТ", "Гордон", газета "Факти" тощо.
Також лист підписали ряд відомих журналістів-блогерів, таких як Юрій Романенко, Наталія Влащенко, Дмитро Гордон, а підтримали - Національна спілка журналістів України, заслужений журналіст Володимир Кацман, викладач журналістики та медіатренер Віталій Голубєв.
Нагадаємо, у березні після правового аналізу законопроєкту "Про медіа" Офіс представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ заявив, що документ містить інструменти цензури.
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!