Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Справа черкаського пенсіонера через пост у Facebook може розвалитися у суді, - адвокатка. ВІДЕО

80-річному жителю міста Чигирин, колишньому вчителю з географії і активному громадському діячеві із Черкащини Володимиру Терещенку загрожує 3 роки тюрми.

А все тому, що пенсіонером зацікавились у  СБУ ще у 2018-му. Тоді співробітники відомства побачили на його сторінці у Facebook картинку з кулеметом “Максим” та словами про негідників при владі і розцінили це як заклик до повалення державного ладу.

Втім провадження за цією статтею проти Володимира Терещенка відкрили аж через 2 роки. Наразі ця справа у прокуратурі.

Захищати пенсіонера взялися в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

Натомість незалежні адвокати допускають, що справа проти Володимира Терещенка з великою долею вірогідності розвалиться у суді.

Про це заявила у коментарі "Магнолія-ТВ" адвокатка Тетяна Зелькіна.

«На мою думку, все ж таки буде дуже важко довести провину цього дідуся. По-перше, чи може бути розповсюдження за допомогою мережі «Фейсбук». Так, може . Але в даному випадку, чи був це заклик до певних дій і чи був він здійснений умисно? Довести це буде дуже складно. На моє переконання, заклику як такого не було», - зазначила вона.

На думку юристки, слідство має довести і багато іншого, чи дійсно сторінка у Facebook належить пенсіонеру і він особисто зробив той злощасний пост.

«Вони мають довести, що конкретно цей дідусь розповсюдив дану інформацію Це сторінка Facebook. Треба, по-перше довести, що це його сторінка. Навіть, якщо там є його анкетні дані і якісь повідомлення були розміщені від нього, чи зафіксовано взагалі зв’язок цієї сторінки і цього дідуся. Друге, чи доведено, що саме він зробив цей репост. Третє, чи доведено, що він це зробив це умисно. Все-таки це особа похилого віку.  І дуже легко забажати відправити будь-яку картинку другу в повідомлення, що не буде створювати розповсюдження інформації в контексті цієї статті, і випадково розмістити цю інформацію на сторінці. Чи можна випадково нажати кнопку «поділитися». Звісно, так», - пояснила авдокатка.

У ситуації із черкаським пенсіонером розбиралися наші журналісти. Подробиці  дивіться у випуску "ЧП-ДНЯ"   на телеканалі «ЧП.INFO» о 19:00.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Черкаська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X