Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Кількість полонених, які з ОРДЛО мають повернутися в Україну в обхід Києва, постійно змінюється,- Денісова

В Україну із ОРДЛО в обхід Києва має повернутися 9-ро полонених

В Україну із окупованих територій бойовики погодилися відпустити незаконно увязнених українців.

Втім, як зауважила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, інформація про кількість українців, яких планують передати бойовики ОРДЛО, постійно змінюється.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

А все тому, що на цей раз передача відбуватиметься не через офіційний Київ, а за посередництва народного депутата від ОПЗЖ, проросійського політика Віктора Медведчука.

За словами омбудсмана, поки що невідоме місце перебування українців. Денісова додала, що зараз підтверджено два маршрути, за якими може відбутися процес передачі. Це – КПВВ «Майорське» та маршрут Ростов-на-Дону – Мінськ – Київ.

Тим часом, Віктор Медведчук, якого в угрупованнях «ДНР» і «ЛНР» раніше назвали «посередником» у передачі утримуваних, заявив, що йому передають 4-ох жінок (раніше говорили про 9 осіб). Він додав, що ще вчора писав листа до СБУ з проханням про таку передачу на КПВВ «Майорськ», пише «Радіо Свобода».

Водночас правозахисники пишуть, що цих людей іще вчора вдень вивезли в Росію, щоб потім через Білорусь повернути в Україну літаком Медведчука. За їхніми даними, це був запасний варіант, якщо СБУ і президент Володимир Зеленський не погодяться на «Майорськ».

Вчора омбудсмен заявила, що бойовики ОРДЛО 20 або 21 січня передадуть Україні 9-ох незаконно утримуваних осіб.

Денісова також зауважила, що процес переговорів щодо обміну заморожений.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Хочуть, коли можуть. Лише тиждень знадобився правоохоронцям, аби закінчити розслідування злочину проти&nbs...

В’язні, які скористалися фінансовою можливістю відбувати покарання у кращих умовах, можуть повернутис...

Всі мають «сидіти» у рівних умовах вважає Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. Омбудсмен звернулась до суду з...

Чи мають право вчителі робити зауваження учням, підвищувати голос, якщо ті стають некерованими? Дискусія про це в Україні триває, як з б...

Інцидент, який стався у сьомому класі однієї з київських шкіл, змусив батьків засумніватися у тому, що учень завжди правий. Йдеться про ...

X