Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Тиск на блогерів Національна рада чинити не може і не буде, - Герасим’юк. ВІДЕО

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не може і не буде чинити тиск на блогерів у новому закону про ЗМІ.

Про це заявила в інтерв’ю «Магнолія-ТВ» голова Нацради, відома журналістка і телеведуча Ольга Герасим’юк.

За її словами, якщо онлайн медіа будуть порушувати закон, то ними мають займатися правоохоронці.

«Зараз ті самі блогери, які порушують закон, особливо в частині розпалювання ворожнечі і т.д,  зараз ці всі особи підлягають відповідальності, для цього є правоохоронні органи. У новому законі, я маю пояснити. Всі ці крики, що Національна рада нібито буде закривати онлайн видання, буде блокувати блогерів, що нібито журналісти-фрілансери втрачають будь-яку свободу – це все абсолютна маячня. Жодного слова про це в законі немає», - сказала вона.

Як пояснила Герасим’юк, законодавство в медіасфері затверджували ще у 1993-2006. І він регулює лише телебачення і радіо. Втім із розвитком інтернету і соцмереж на передній план виходять інші види ЗМІ, які працюють онлайн.

«Ми сьогодні живемо в інший час, якраз оця частина робиться основний гравцем в інформаційному просторі, і вона абсолютно не регулюється ніяк. У всіх країнах світу це регулюється. Але регуляція не означає блокування. Наприклад, ті онлайн медійники, які зареєструються, а реєстрація пропонується добровільна, вони матимуть лише переваги. Перша перевага: такі медійники будуть офіційно визнані медіа, вони такими не є, і матимуть акредитацію, в якій ніхто їм не зможе відмовити. Бо сьогодні можуть сказати їм, що ви не медіа, якщо людина приходить і хоче бути на прес-конференції і будь-де, і захист матиме від держави», - розповіла очільниця Нацради.

Втім, це не означає, що всіх блогерів  і фрілансерів будуть змушувати реєструватися, адже головне, щоб вони не порушували закон.

«Якщо хтось навіть не зареєструється і буде жити за своїм законом, як і раніше, то вимоги перед законом до нього лишаються ті самі, які і до інших медійників. Сьогодні вони підлягають певній відповідальності перед законом», - підкреслила Ольга Герасим’юк.

В Нацраді переконані, що новий закон про медіа, який планують розглядати у Раді,  дасть право регулятору боротися із фейками та російською пропагандою в інформаційному просторі.

Повну версію інтерв'ю ви можете подивитися на ютуб-каналі "Магнолії-ТВ" за посиланням: https://youtu.be/wkzlGFe0XQE

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Міграційна криза на Білорусько-Польському кордоні. Конфлікт країн, конфлікт політиків. Геополітичні змагання. Здавалось би, до чого тут ...

Діти продали стару іграшку перехожому,щоб купити квиток і втекти подалі з дому від знущань п’яного вітчима. Підліток,який спав просто на...

Анонсований Міністерством внутрішніх справ пілотний проєкт під назвою «Вихователь безпеки» таки запустився. Взяти участь у ньому поки що...

Нервова робота та маленькі зарплати. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький...

Дитяче щастя… це зростати в любові, в сімейному оточенні, мати друзів, веселитись з ними, ходити в школу і пізн...

X