Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

Введення санкцій проти українських громадян і закриття телеканалів – це скринька Пандори, - Якубін. ВІДЕО

У введенні санкцій проти окремих українських громадян, як сталося, приміром, із народним депутатом від ОПЗЖ Тарасом Козаком, що призвело до закриття телеканалів «112 Україна», «NewsOne» і ZIK, які належать політику, є певний ризик, вважає кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Про це він заявив в ефірі ток-шоу «Відкритим текстом» на телеканалі «ЧП.INFO».

«Коли  в нас кажуть, що санкції можуть вводити проти українських громадян, можна, але вони мають бути недосяжними для українських судів, тобто вони мають у бігах. Тобто у цьому випадку ситуація абсолютно некоректна», - сказав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 2 лютого підписав указ про запуск рішення Ради національної безпеки, згідно з яким проти Тараса Козака були введені санкції терміном на 5 років. В ніч з 2 на 3 лютого провайдери кабельного телебачення та інші сервіси почали відключати потрапили під санкції телеканали.

На думку політолога, це було рішення не скільки РНБО, скільки президента, і воно може бути оскаржене у суді.

«В даному випадку це був указ президента України, який був виданий для введення цих санкцій, і указ може бути оскаржений, і скоріш за все, буде оскаржений. Принаймні, в опозиції говорив Юрій Бойко, що вони будуть подавати у Верховний суд, я думаю, буде подання у Конституційний суд. Тобто, грубо кажучи, юридично, це виглядає нікчемно. Є таке поняття зловживання законом», - зазначив політичний експерт.

Політолог переконаний, що законним є закриття телеканалів лише після рішення суду. А у таких прецедентах є певні інші ризики.

«Я б насправді багатьом не радів, тому що це ящик Пандори. Сьогодні це ці телеканали, а хто сказав, що завтра це не буде звичайні громадяни України, великі бізнесмени, яким у позасудовий спосіб, Конституцію України, закони введуть санкції, заберуть майно, скажуть, все, оскаржуйте», - зазначив Олексій Якубін.

Повну версію програми дивітьcя на ютуб-каналі "Магнолії-ТВ" за посиланням:  https://youtu.be/KbBoMXSEGzQ

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Хоча провалля було огороджене, якимось чином літня жінка потрапила у нього і не могла самостійно вилізти звідти. Тоді на допомогу кинули...

В ізоляції та в небезпеці через смертельну хворобу. З настанням пандемії ковід-19 жителі тимчасово окупованих території Донецької та Луг...

Загострення ситуації із коронавірусом в Україні продовжується. Дніпропетровщина, Донеччина, Запоріжжя, Одещина, Херсонщина, а тепер...

В Турецькому Олюденізі постраждала українка. Дівчина брала участь в Міжнародному фестивалі повітряних ігор. ...

О 20:21 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в квартирі десятиповерхового житлового будинку. Про це сповістили оче...

X