Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

«Чорний список» Стерненка: оприлюднення персональних даних журналістів неприпустиме, - Томіленко. ВІДЕО

Неприпустимим вважає оприлюднення одеським активістом Сергієм Стерненком так званого «чорного списку» журналістів, які працювали на закритих телеканалах нардепа Тараса Козака, соратника Віктора Медведчука, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Про це він заявив у коментарі «Магнолія-ТВ».

«Звичайно – це одна із форм тиску оприлюднення персональних даних журналістів, яка жорстко засуджуються за кордоном, коли оприлюднюються такі дані. В Україні має засуджуватися. Звичайно, журналісти не святі. ЗМІ і топменеджмент несуть відповідальність перед українським законодавством, але держава має пред’являти позови, звинувачення, юридичне обґрунтування тощо», - сказав він.

За словами Томіленка, через це журналістам навіть може загрожувати небезпека, а якщо їхня діяльність йшла у розріз із українським законодавством, цим мають займатися правоохоронні органи.

«Коли будуть укладатися такі списки, навіть укладач не може переходити на фізичний контакт, але це списки мішеней, жертв, а вже хто буде нападником, це можу бути аудиторія, яка начитається і побачить глобальну якусь зраду. Має правоохоронна система реагувати на такі загрози журналістів, сіяння ворожнечі», - підкреслив голова НСЖУ.

Нагадаємо, нещодавно Сергій Стерненко оприлюднив у своєму телеграм-каналі список, який він назвав «реєстром пропагандистів». У ньому понад 170 осіб із даними про місця роботи і посиланнями на акаунти в соцмережах. Активіст запевнив, що дані збиралися із відкритих джерел, зокрема соцмереж , сайтів, ютуб-каналів.

На думку активіста, журналісти "ЗІКу", "Ньюзвана" і "112-го", свідомо працювали на агресора, тому після введення санкцій проти телеканалів Медведчука, можуть почати працювати в інших медіа, або навіть приховувати факти своєї роботи на згаданих телеканалах.

Подробиці  дивіться у черговому випуску "ЧП-ДНЯ" на телеканалі «ЧП.INFO».

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X