Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

Скандал на футбольному полі: мовний омбудсмен зажадав пояснень від футбольної асоціації

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь просить Українську асоціацію футболу пояснити, чому судді на матчах Прем’єр-ліги не дотримуються мовного законодавства, та на якій підставі тренер ФК "Львів" отримав штрафну санкцію.

Про це він повідомив у Facebook.

Мовний омбудсмен направив листа голові УАФ Андрію Павелку щодо мовного інциденту, який стався під час футбольного матчу 15-го туру УПЛ "Львів"-"Колос" між головним тренером львів’ян Віталієм Шумським та арбітрами матчу: Миколою Кривоносовим і Віктором Копієвським.

У листі уповноважений просить у двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред'явлення жовтої картки тренеру ФК "Львів".

Нагадаємо, інцидент трапився 20 лютого під час матчу між футбольними клубами "Львів" та "Колос", який проходив у Львові.

Після цього  в українському футболі спалахнув скандал, подібних до якого ще не було.

Головний тренер "Львова" Віталій Шумський підійшов до четвертого судді, щоб висловити йому щось з приводу гри, однак той відповів йому російською. Наставник львів’ян зробив рефері Миколі Кривоносову,  зауваження, а в підсумку отримав від головного арбітра "жовту" картку.

Після матчу Шумський публічно заявив, що причиною інциденту було його звернення до четвертого арбітра з вимогою спілкуватися українською мовою.

Українська асоціація футболу повідомила, що комітет з етики та чесної гри взявся розслідувати інцидент.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

X