Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Це порушення прав дітей: омбудсмен прокоментував розкручений в "Інстаграм" роман юних блогерів

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба відреагував на скандальний інстаграм-роман двох дітей-блогерів, який збурив громадськість. Він вважає, що батьки юних блогерів, які постять відвертий контент із своїми дітьми у соцмережах, мають бути притягнені до відповідальності.

Про це дитячий омбудсмен написав на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Особисто я вважаю неприпустимим та таким, що порушує права дітей, створення такого контенту за участі дітей. Це сексуалізує образ дитини та може призвести до втягнення тисяч дітей до сексуального насильства та експлуатації. Для мене такий контент  – аморальний та провокативний», - зазначив він.

Нагадаємо, у мережі здійнявся ґвалт через стосунки двох дітей, які діляться відвертими відео та світлинами своїх обіймів та поцілунків у соцмережах. Дівчинка – юна 8-річна модель, а хлопчик – 13-річний блогер.

Кулеба повідомив, що одразу звернувся МВС, Генпрокуратури, Кіберполіції, соціальних служб для встановлення фактів та відповідного реагування. Відомо, що в поліції вже розпочали розслідування. Справу розслідують як розповсюдження матеріалів порнографічного характеру. Батьків вже викликали на допит.

«Правоохоронці після встановлення фактів мають з’ясувати, чи є підстави для притягнення до відповідальності батьків або інших осіб, які можуть бути причетні до виготовлення такого контенту», - підкрелив він.

Дитячий омбудсмен вважає, що таким контентом батьки можуть самі наражати на небезпеку власних дітей, які ще не можуть критично оцінювати свої вчинки.

«Наслідки можуть бути руйнівними для цілого покоління. Це природно для дітей – копіювати поведінку інших і намагатися довести, що вони дорослі. Досить часто вони обирають оманливий шлях, щоб цього досягнути. Діти не можуть критично оцінити наслідки такої поведінки», -- наголосив він.

Кулеба закликав батьків бути мудрими та уважними до того, в яких соціальних мережах спілкуються діти, що вони публікують, за ким спостерігають. Хто є їхніми «кумирами». Від цього впливу залежить, якими вони будуть сформовані, і все їх подальше життя.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Бердянську колонію номер 77 правозахисники називають справжнім пеклом для в’язнів. Кажуть роками отримують звідти скарги від засуджених....

Скандальна директорка Соснівського ліцею на Львівщині Наталія Щербань вирішила вибачитися за булінг дітей. Відповідний пост педагогин...

Що таке бути відкритим геєм в Україні активіст та волонтер з Кривого Рогу Генрі Дем’яновіч знає не з чуток. У червні 2019-го невідомі об...

Українське законодавство забороняє геям та лесбійкам бути донорами крові. Ще у 2005-му році МОЗ видав наказ "Про інфекційну безпеку ...

Скандальна сексистська акція у одному з барів Дніпра, відеоролик з відвертою імітацією статевого акту від маркетологів харківського адво...

X