Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Аби в'язні не вмирали, тюремну медицину потрібно підпорядкувати МОЗу, - правозахисник

У місцях несвободи засуджені не отримують належної медичної допомоги.

Так, у Бориспільській виправній колонії не лікують в’язнів. Ця ситуація призвела до сплеску коронавірусу та навіть до трагедії. Один в’язень, хворий на коронавірусну інфекцію – помер. Крім того в колонії ще десятки хворих на COVID-19.

Правозахисники вважають, що в Україні систематично порушують права вязнів на медичну допомогу. На цьому наголосив у коментарі «Магнолія-ТВ» голова ГО «Альянс української єдності» Олег Цвілий.

За його словами,  тюремну медицину вже давно потрібно було би підпорядкувати МОЗу. Тільки тоді медики дійсно стануть незалежні, почнуть виконувати свою функцію і не будуть боятися викривати катування в закритих закладах пенітенціарної системи. Хоча кроки до реформування цієї структури були розпочаті.

«Ще у 15 чи 16  році цю структуру тюремну медицину відірвали від Державної кримінально-виконавчої служби, а до МОЗу не привязали. Тобто фактично вона як була під впливом ДКВС так і залишилася. Вона не стала незалежною, не стала ніякою. Ці  кошти викинуті в трубу. За це також ніхто не несе відповідальності за недолугі реформування. Я вважаю, що ці проблеми через безкарність», - констатував правозахисник.

Втім, уникнути катастрофи можна було ще рік тому ще одним шляхом. У березні 2020-го правозахисники просили народних депутатів ухвалити законопроект щодо запобігання виникненню і поширенню COVID-19 в установах виконання покарань та місцях попереднього ув'язнення. Документ передбачав звільнення частини в’язнів, засуджених не за тяжкі злочини.

«Звісно, амністія врятувала би ситуацію. Ми про це кричали ще у минулому році, коли всі країни вжили адекватних заходів. Хто відправив людей на амністію або іншим чином розвантажили місця позбавлення волі. І спалахи зменшили свою силу. В нашій країні нічого такого зроблено не було», - сказав Олег Цвілий.

Більше подробиць дивіться у програмі "ЧП-ДНЯ" на ютуб -каналі «ЧП.INFO» за посиланням - https://youtu.be/Qa1vtjM9Ncc

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Після тривалого ув’язнення в Україну повернувся політв’язень Олексій Чирній. Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила...

покарали. ВІДЕО  Одразу після інциденту Мустафа Наєм звернувся до поліції. Там відкрили кримінальн...

Киянин систематично словесно ображав свою 79-річну матір. Він залякував, принижував і погрожував жінці фізичною розправою та відбирав пе...

Колишнього атовця підозрюють в умисному вбивстві при перевищенні меж необхідної оборони. При цьому у поліції визнають, що чоловік захища...

Скандал спалахнув у столичній Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.  Викладач історії мистецтв Ігор Дудник ...

X