Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Заборона гомосексуалістам бути донорами крові – це дискримінація, - правозахисник. ВІДЕО

В Україні гомосексуалісти не можуть здавати кров для донорства. Ще у 2005-му році МОЗ видало відповідний наказ. Там сказано, що гомосексуальні відносини є формою ризикованої поведінки і є абсолютним протипоказанням до донорства.

Голова благодійної організації "100% життя", яка опікується людьми, що живуть із ВІЛ, Дмитро Шерембей вважає заборону  ЛГБТ-спільноті бути донорами крові  дискримінаційною і позбавленою сенсу. Він стверджує, що цю хворобу можуть підхопити як гомосексуали, так і гетеросексуали. 

На цьому він наголосив в ефірі ток-шоу «Відкритим текстом».

«З точки зору безпеки ваша статева орієнтації взагалі ні на що не впливала і не буде. Тільки система діагностики і контролю, заморозки крові і тестування на СНІД дає можливість безпечного переливання. В Україні 52 % людей, які інфікуються ВІЛ статевим шляхом, - це гетеросексуали», - сказав він.

Крапку у цьому питанні Європейський суд з прав людини поставив ще у квітні 2015-му. Тоді ЄСПЛ зауважив, що методи виявлення ВІЛ або опитування донора можуть гарантувати безпеку здоров'я одержувачів крові, тому  заборони здавати кров людям, які практикують одностатеві стосунки, є неприпустимими та дискримінаційними за ознакою сексуальної орієнтації.

«Існує наука, яка розуміє, яким чином створюється системи безпеки від інфекцій, існує міжнародне право людей, які мають право бути не дискримінованим, не ображеним і не приниженим»… «Існує Всесвітня організації охорони здоров’я, яка регламентує для будь-яких груп населення, незалежно від їх сексуальної орієнтації бути донором крові», - зазначив Дмитро Шерембей.

Повну версію програми дивіться на нашому "Ютуб-каналі" за посиланням https://youtu.be/jx74Z_keBMY

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Міграційна криза на Білорусько-Польському кордоні. Конфлікт країн, конфлікт політиків. Геополітичні змагання. Здавалось би, до чого тут ...

Діти продали стару іграшку перехожому,щоб купити квиток і втекти подалі з дому від знущань п’яного вітчима. Підліток,який спав просто на...

Анонсований Міністерством внутрішніх справ пілотний проєкт під назвою «Вихователь безпеки» таки запустився. Взяти участь у ньому поки що...

Нервова робота та маленькі зарплати. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький...

Дитяче щастя… це зростати в любові, в сімейному оточенні, мати друзів, веселитись з ними, ходити в школу і пізн...

X