Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Звільнення чиновника за сексизм на Житомирщині – це прецедент для України, - гендерна експертка. ВІДЕО

В Україні вперше звільнили чиновника за сексистські висловлювання.  Сталося це на Житомирщині у Коростишеві. А «герой» - секретар міської ради Юрій Сарапійчук. Він дозволяв собі на адресу місцевої депутатки Юлії Юзефович, і не тільки, образливі епітети.

Звернення розглянули на черговій сесії Коростишівської міської ради та вирішили такого «чинушу» звільнити.

Як зясувалося, чоловік, у минулому співробітник прокуратури, не один раз потрапляв у скандали та давно викликав незадоволення більшості депутатського корпусу.

Цей випадок вважають безпрецедентним в Україні. Про це заявила у коментарі «Магнолія-ТВ» , гендерна експертка, координаторка проєкту #вибориБЕЗсексизму Ірина Тишко.

«Це гідний приклад того, як жінки, які по гендерній квоті, які  вперше була застосована на цих місцевих виборах показують, як вони можуть впливати на зміну політичної культури. Я дуже сподіваюся, що цей приклад стане поштовхом для інших випадків такого активного і правильного реагування в  інших місцевих радах. Я сподіваюсь, що таке ж буде реагування і в українському парламенті», - зазначила вона.

На думку експертки, таких прецедентів може бути більше, якщо жінки не  будуть боятися відстоювати свої права.

"Починаючи з минулих виборів створюється нова сторінка політичної історії. Тому жінки внаслідок виборів у максимальній кількості долучилися до виборчої кампанії, їх було 140 тисяч. Вони своєю присутністю і своїм баченням змінюють традиційні підходи до вирішення питань на місцевому рівні, і це дуже добрий крок, все, що зараз відбувається, це відбувається вперше", - підкреслила Ірина Тишко.

У проблематиці розбиралися наші журналісти. Більше подробиць дивіться у  програмі "ЧП-ДНЯ" на телеканалі "ЧП. INFO" о 19:00.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Для формування професійних навиків поліції потрібно час від час проводити спеціальні навчання, в тому числі із реальним виходом в мікрор...

11 березня цього року секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов обіцяв, що Центр протидії дезінформації по...

Оболонський районний суд міста Києва визнав винним 9-класника у цькуванні дівчинки та призначив покарання. Так, як хлопець не досягну...

Після тривалого ув’язнення в Україну повернувся політв’язень Олексій Чирній. Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила...

покарали. ВІДЕО  Одразу після інциденту Мустафа Наєм звернувся до поліції. Там відкрили кримінальн...

X