Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Україні потрібен медичний омбудсмен, бо у держави до медицини «не доходять руки», - профспілка медиків. ВІДЕО

У Верховній Раді ініціюють запровадження посади медичного омбудсмена. Співавтори законопроекту пояснюють, що людина, яка буде контролювати надважливу сферу здоров’я українців – має існувати задля спокою як медиків, так і пацієнтів.

Таку думку поділяє керівник профспілки медиків України Олег Панасенко, який вважає, що існуючий омбудсмен не в силі охопити захист всіх прав громадян, в тому числі медичних.

«Просто до медицини не доходять руки. Чим далі, ти гірше. Країна перестає дбати про своїх громадян, і в нас встановлюється повне безправя, не дивлячись на гарно прописано Конституцію і гарно написані закони. Просто в однієї людини не вистачає можливостей, аби перекрити ці питання, щоб захистити наші з вами права громадян. Наша профспілкова організація, Вільна профспілка медичних працівників, схвально сприймає ідею створення окремого омбудсмена, який би опікувався правами всіх громадян країни: на життя і здоров’я», - сказав він.

За його словами, через низькі зарплати і безправя українські лікарі тікають за кордон. Лише за 2020 рік Україну покинули близько 70 тисяч медичних працівників. В таких умовах, створення Офісу Уповноваженого з медичних питань дає працівникам галузі надію на справедливість та захист. 

«Що ми бачимо зараз? Як держава піклується про наше здоровя та життя? Досі фінансування медичної галузі відбувається за залишковим принципом. МОЗ говорить, щоб адекватне було фінансування медичної галузі, тобто з/п медиків, належне фінансування ліків під час хвороби ковід, але не тільки. Не слід забувати, що смертність від серцево-судинних хвороб, онкології перевищує в рази смертність на ковід. Всі ці хвороби нікуди не поділися Але замість 250 млрд грн, медицина отримала лише 150. Медики вже не мають надії, що держава буде їм проплачувати заробітну плату, і тому більшість медиків виїжджають за кордон», - зазначив голова профспілки медиків.

У проблематиці розбиралися наші журналісти. Більше подробиць дивіться у  програмі "ЧП-ДНЯ" на телеканалі "ЧП. INFO" о 19:00.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Журналістика залишається однією з найнебезпечніших професій. Медійникам погрожують, забороняють знімати, розбивають камери та мікрофони ...

Те, що Управління держохорони взяло на себе відповідальність за ситуацію та не стало покривати свого співробітника –...

У Міністерстві інфраструктури хочуть повернути обов’язковий технічний огляд для приватних автомобілів і готують відповідний законопроєкт...

А для України бодай якийсь важіль потрібен, адже за даними правозахисників рівень судових помилок залишається стабільно високим, а випра...

Мілітаризація дітей у Криму продовжується. І на це, іде багато грошей. Вкладаються у це різні люди, зокрема, правозахисники дізнались пр...

X