Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Проведення силових навчань без попередження людей – це порушення їхніх прав, - правозахисник. ВІДЕО

Для формування професійних навиків поліції потрібно час від час проводити спеціальні навчання, в тому числі із реальним виходом в мікрорайони, місця скопичення людей. Ця практика існує в усьому світі.

Втім, в українських реаліях це часто відбувається сумбурно і люди, непопереджені про навчання, довго оговтуються від переляку, як це було нещодавно у Броварах.

З 5-7 травня на території Вишгородського, Броварського та Бориспільського районів Київської області поліція проводила спеціальні поліцейські операції.

У Броварах, мешканці одного із будинків перелякалися не на жарт, коли у їхньому будинку розпочався штурм. Повідомлення про планові навчання поліція опублікувала в останню хвилину.

Формально поліція зробила оголошення на своїх інтернет-сторінках, але експерти переконані, що цього не достатньо.

Як наголосив у коментарі «Магнолія-ТВ, правозахисник Асоціації Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Сергій Перникоза, у цивілізованих країнах людей попереджують про силові навчання.

«В цивілізованих адекватних країнах, звісно, мешканців попереджають завчасно розяснюють, що буде відбуватися, у який період. І в даному випадку поліція могла б попросити, наприклад, людей не приходити, але у форматі лише прохання. Ніяких обмежень щодо пересування осіб до власного житлового будинку або до власного помешкання бути не може, це абсурдно і бути не повинно. Хіба за рішенням суду, но в даному випадку ні про яке рішення суду не йшлося», - зазначив він.

За словами правозахисника, люди, які  раптом постраждали внаслідок таких навчань, можуть звернутися до суду.

"Людям, які постраждали внаслідок проведення цих заходів, які отримали стрес і потребували медичної допомоги, безумовно треба звертатися до суду  і вимагати відшкодування через те, що були порушення їхні права. З іншого боку, якихось обовязків з боку поліції до формату, як це все має проводитися у вільному доступі немає. Можна сказати, що вони власний розсуд вирішують, яким чином їм облаштовувати і організовувати ті чи інші заходи", - уточнив правозахисник.

В історії розбиралися наші журналісти. Більше подробиць дивіться у блоці новин на телеканалі "ЧП. INFO" о 19:00.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За даними експертів, наразі офіційно біженцями за роки Незалежності наша країна визнала десять тисяч людей. При цьом...

Кількість людей  в установах виконання покарань скоротилася на 10 тисяч. Утім замість того, аби зекономлені кошти направити на полі...

До переліку «авторитетів», що підпали під санкції  проти «злодіїв у законі», згідно рішення РНБО у травні 2021-го року, п...

Скільки нині безпритульних дітей в Україні? Як і чому вони опинилися на вулиці? І найголовніше – що робить держава, аби їм допомогти? Де...

Понад два з половиною роки вона з малечею жила за колючим дротом у звичайних тканинних наметах просто посеред пустелі під...

X