Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Вбила домашнього тирана під час самооборони: обвинувачена із Дніпра буде скаржитися до ЄСПЛ, - адвокатка. ВІДЕО

33-річну Марину Полях із Дніпра, постраждалу від домашнього насилля, звинувачують у навмисному вбивстві домашнього тирана. Адвокати обвинуваченої наполягають, що це була самооборона.

26 травня у Дніпрі відбулась акція на підтримку Марини Полях, а 27 травня - суд у справі.

Прокурори наполягають на жорстокому покаранні для жінки. Захисники звинувачують прокурорів у спробі не просто засадити у в’язницю жертву домашнього насилля, але й навішати на неї обтяжливі обставини.

Про це заявила адвокатка обвинуваченої Юлія Сегеда.

Нагадаємо, історія Марини розпочалася ще у 2019 році. Вона 2 роки потерпала від домашнього насилля та регулярних побоїв свого співмешканця та регулярно благала правоохоронців про допомогу.

Черговий напад агресора на жінку завершився трагедією. Як запевняє пані Марина, вона хотіла захистити себе та доньку, під час конфлікту схопилася за ножа, аби відлякати кривдника. Але той навпаки накинувся на її ніж.  Жінці загрожує ув’язнення строком від 7 до 15 років.

За словами адвокатки, її підзахисна 22 рази зверталася до поліції із заявами про насильство з боку колишнього співмешканця. Було складено 16 адмінпротоколів, проте через недоліки суд повертав їх на доопрацювання. Оскільки поліція їх не допрацьовувала, справи закривалися.

Судді 14 разів виносили постанову про примусовий привід нападника, але жодного разу це не було виконано. Лише один раз адміністративне провадження закінчилося штрафом для кривдника. Мало того, відомо, що чоловік був судимий, на випробувальному терміні і представляв реальну загрозу потерпілій.

Адвокатка заявила, що вони будуть звертатися до Європейського суду з прав людини через бездіяльність правоохоронців.

«Ця справа у будь якому обвинувальному випадку вона піде до ЄСПЛ, бо це дуже інтересний кейс. В цьому кейсі зібрані і численні звернення до поліції і численні постанови суду про примусовий привід, і неодноразова судимість кривдника, і безвихідність та беззахисність Марини, яка змушена була себе захищати сама», - підкреслила Юлія Сегеда.

В історії розбиралися наші журналісти. Більше подробиць дивіться у блоці новин на телеканалі «ЧП.INFO» о 19:00.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вчителі перестануть принижувати учнів, а школярі припинять бити одне одного, - запевняють у Міністерстві внутрішніх справ. Адже за всім,...

В Організації об’єднаних націй стурбовані ситуацією на Донбасі. Адже внаслідок російської агресії там продовжую...

Особливих злочинців утримуватимуть в особливих умовах. У Міністерстві юстиції вирішили створити спеціальну в’язницю для злодіїв в законі...

Правоохоронці, які не захистили учасників гей-прайду в Одесі у серпні 2020-го, жодного покарання не понесли, - стверджує адвокатка Украї...

Порівняно з минулим роком кількість дітей, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах, зросла вдвічі. Це наслідки пандемії covi...

X