Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Вбила домашнього тирана під час самооборони: обвинувачена із Дніпра буде скаржитися до ЄСПЛ, - адвокатка. ВІДЕО

33-річну Марину Полях із Дніпра, постраждалу від домашнього насилля, звинувачують у навмисному вбивстві домашнього тирана. Адвокати обвинуваченої наполягають, що це була самооборона.

26 травня у Дніпрі відбулась акція на підтримку Марини Полях, а 27 травня - суд у справі.

Прокурори наполягають на жорстокому покаранні для жінки. Захисники звинувачують прокурорів у спробі не просто засадити у в’язницю жертву домашнього насилля, але й навішати на неї обтяжливі обставини.

Про це заявила адвокатка обвинуваченої Юлія Сегеда.

Нагадаємо, історія Марини розпочалася ще у 2019 році. Вона 2 роки потерпала від домашнього насилля та регулярних побоїв свого співмешканця та регулярно благала правоохоронців про допомогу.

Черговий напад агресора на жінку завершився трагедією. Як запевняє пані Марина, вона хотіла захистити себе та доньку, під час конфлікту схопилася за ножа, аби відлякати кривдника. Але той навпаки накинувся на її ніж.  Жінці загрожує ув’язнення строком від 7 до 15 років.

За словами адвокатки, її підзахисна 22 рази зверталася до поліції із заявами про насильство з боку колишнього співмешканця. Було складено 16 адмінпротоколів, проте через недоліки суд повертав їх на доопрацювання. Оскільки поліція їх не допрацьовувала, справи закривалися.

Судді 14 разів виносили постанову про примусовий привід нападника, але жодного разу це не було виконано. Лише один раз адміністративне провадження закінчилося штрафом для кривдника. Мало того, відомо, що чоловік був судимий, на випробувальному терміні і представляв реальну загрозу потерпілій.

Адвокатка заявила, що вони будуть звертатися до Європейського суду з прав людини через бездіяльність правоохоронців.

«Ця справа у будь якому обвинувальному випадку вона піде до ЄСПЛ, бо це дуже інтересний кейс. В цьому кейсі зібрані і численні звернення до поліції і численні постанови суду про примусовий привід, і неодноразова судимість кривдника, і безвихідність та беззахисність Марини, яка змушена була себе захищати сама», - підкреслила Юлія Сегеда.

В історії розбиралися наші журналісти. Більше подробиць дивіться у блоці новин на телеканалі «ЧП.INFO» о 19:00.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За даними експертів, наразі офіційно біженцями за роки Незалежності наша країна визнала десять тисяч людей. При цьом...

Кількість людей  в установах виконання покарань скоротилася на 10 тисяч. Утім замість того, аби зекономлені кошти направити на полі...

До переліку «авторитетів», що підпали під санкції  проти «злодіїв у законі», згідно рішення РНБО у травні 2021-го року, п...

Скільки нині безпритульних дітей в Україні? Як і чому вони опинилися на вулиці? І найголовніше – що робить держава, аби їм допомогти? Де...

Понад два з половиною роки вона з малечею жила за колючим дротом у звичайних тканинних наметах просто посеред пустелі під...

X