Перейти до основного вмісту

ПОДІЇ

Рада проголосувала за заборону продавати ліки дітям до 14 років

Верховна Рада має намір заборонити продаж (реалізацію, відпуск) лікарських засобів дітям до 14 років.  За прийняття за основу відповідного законопроєкту № 5122 у першому читанні проголосували 306 депутатів при мінімально необхідних 226.

Метою законопроєкту є закріпити на законодавчому рівні заборону продажу ліків  аптечними установами України дітям у віці до 14 років.

У разі, якщо виникають сумніви щодо віку покупця, реалізація лікарських засобів буде здійснюватися за умови надання паспорта або іншого документа, що посвідчує вік покупця.

Основним завданням законопроєкту є неможливість неконтрольованого споживання медичних препаратів/лікарських засобів з метою, які відрізняються від прямого призначення продукту.

Рада також має намір ввести штраф від 6,8 тис. до 9,6 тис. гривень (400-800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за продаж (реалізацію, відпуск) лікарських засобів дітям до 14 років.

Штрафуватимуть особу, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та (або) доставку лікарських засобів кінцевого споживача. За повторне порушення пропонується ввести штраф від 9,6 тис. до 17 тис. гривень.

В пояснювальній записці законопроєкту зазначено, що за останні місяці в Україні почастішали суїциди серед дітей.

Якщо раніше діти вживали медикаменти несвідомо, то зараз вони розуміють, що роблять, і це підтверджують нещодавні випадки з отруєнням двох дівчаток-школярок препаратом "Дротаверин" в Боярці, а також два випадки в Черкаській області та в Києві.

Нагадаємо, у лютому 1 школярка померла і ще 1 госпіталізована через отруєння препаратом "Дротаверин" в ліцеї в Боярці Київської області. Нацполіція тоді заявила, що Міністерство охорони здоров'я та Державна служба з лікарських засобів мають зайнятися питанням заборони продажу дітям препарату "Дротаверин" (Ношпа).

2 березня 11-річна дівчинка отруїлася таблетками в Рівному. А на Херсонщині 14-річну дівчинку ледь відкачали після того, як вона напилася пігулок через булінг у школі.  І це далеко не весь перелік таких випадків.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

Область:  Київ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Надзвичайна ситуація трапилася в селі Старий Мартинів Івано-Франківського району. Повідомлення до рятувальників поступило від працівн...

О 14:42 до Служби порятунку надійшло повідомлення про хлопчика 2011 року народження, який купався у озері та зник з поля зору. Трагед...

О 10:47 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в одному з приміщень 4-поверхової будівлі, розташованої на вулиці 20-...

До Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що на вулиці Шевченка міста Жовті Води Кам’янського району, песик впав у льох. По пр...

Вдень до Служби порятунку «101» майже одночасно надійшло два повідомлення про нещасні випадки з людьми на воді. Так, на вулиці Журнал...

X