Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Покинуті на кладовищі пацієнти психлікарні: Денісова закликати провести об’єктивне розслідування

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала Нацполіцію провести об’єктивне та неупереджене розслідування випадку, коли троє пацієнтів психлікарні, та ще й з інвалідністю, опинилися на кладовищі.  

Про це вона написала на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Звертаюся до Голови Національної поліції України з вимогою об’єктивного та неупередженого розслідування цього випадку та притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні прав згаданих громадян», - написала вона.

Нагадаємо, трьох чоловіків із інвалідністю минулого тижня випадково знайшли небайдужі на кладовищі в Одесі. В одного - травма голови, в іншого немає обох ніг, третій - пересувається поповзом. Вони стверджували, що їх вивезли з Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я.

За словами Денісової, у медзакладі представнику омбудсмена підтвердили, що знайдені чоловіки - їхні пацієнти, яких виписали напередодні за власним бажанням і за письмовою заявою. Та пояснили, що вказані особи перебували у задовільному психічному стані на момент огляду, до них не застосовували примусову госпіталізацію.

Крім того, всі троє не були визнані судом недієздатними. Хворі мали можливість самовільно залишати медцентр та повертатися туди за бажанням. Проте, як люди з інвалідністю могли подолати відстань у 7 км, в медустанові не пояснили.

За цим фактом одеською поліцією розпочато досудове розслідування за свідоме залишення людей напризволяще.  

Денісова також звернулася до Міністра соціальної політики, Міністра охорони здоров’я та голови Одеської обласної державної адміністрації  щодо координації зусиль у відновленні прав цих громадян.

Наразі відомо, що всіх трьох тимчасово помістили до Одеського міського центру інтеграції осіб без певного місця проживання.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За даними експертів, наразі офіційно біженцями за роки Незалежності наша країна визнала десять тисяч людей. При цьом...

Кількість людей  в установах виконання покарань скоротилася на 10 тисяч. Утім замість того, аби зекономлені кошти направити на полі...

До переліку «авторитетів», що підпали під санкції  проти «злодіїв у законі», згідно рішення РНБО у травні 2021-го року, п...

Скільки нині безпритульних дітей в Україні? Як і чому вони опинилися на вулиці? І найголовніше – що робить держава, аби їм допомогти? Де...

Понад два з половиною роки вона з малечею жила за колючим дротом у звичайних тканинних наметах просто посеред пустелі під...

X