Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Покинуті на кладовищі пацієнти психлікарні: Денісова закликати провести об’єктивне розслідування

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала Нацполіцію провести об’єктивне та неупереджене розслідування випадку, коли троє пацієнтів психлікарні, та ще й з інвалідністю, опинилися на кладовищі.  

Про це вона написала на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Звертаюся до Голови Національної поліції України з вимогою об’єктивного та неупередженого розслідування цього випадку та притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні прав згаданих громадян», - написала вона.

Нагадаємо, трьох чоловіків із інвалідністю минулого тижня випадково знайшли небайдужі на кладовищі в Одесі. В одного - травма голови, в іншого немає обох ніг, третій - пересувається поповзом. Вони стверджували, що їх вивезли з Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я.

За словами Денісової, у медзакладі представнику омбудсмена підтвердили, що знайдені чоловіки - їхні пацієнти, яких виписали напередодні за власним бажанням і за письмовою заявою. Та пояснили, що вказані особи перебували у задовільному психічному стані на момент огляду, до них не застосовували примусову госпіталізацію.

Крім того, всі троє не були визнані судом недієздатними. Хворі мали можливість самовільно залишати медцентр та повертатися туди за бажанням. Проте, як люди з інвалідністю могли подолати відстань у 7 км, в медустанові не пояснили.

За цим фактом одеською поліцією розпочато досудове розслідування за свідоме залишення людей напризволяще.  

Денісова також звернулася до Міністра соціальної політики, Міністра охорони здоров’я та голови Одеської обласної державної адміністрації  щодо координації зусиль у відновленні прав цих громадян.

Наразі відомо, що всіх трьох тимчасово помістили до Одеського міського центру інтеграції осіб без певного місця проживання.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Правозахисники просять українців із розумінням поставитись до жителів ОРДЛО, які покинули Донбас. Кажуть, вони ...

Найбільше про ці всі порушення знають правозахисники, які з моніторинговими візитами відвідують колонії по Україні. Черговою стала 45 ви...

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про амністію.  Таке рішення правозахисники вважають історичним. Адже вос...

В 2016 році в Україні на почалася реформа пенітенціарної системи. Зокрема зміни мали торкнутися медичного забезпечення у тюрмах. Покраще...

Міністр внутрішніх справ записав заспокійливе відео у зв’язку із загрозою повномасштабного вторгнення з боку Росії. Денис Монастирський ...

X