Перейти до основного вмісту

ПРАВОЗАХИСТ

Покинуті на кладовищі пацієнти психлікарні: Денісова закликати провести об’єктивне розслідування

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала Нацполіцію провести об’єктивне та неупереджене розслідування випадку, коли троє пацієнтів психлікарні, та ще й з інвалідністю, опинилися на кладовищі.  

Про це вона написала на своїй сторінці у «Фейсбук».

«Звертаюся до Голови Національної поліції України з вимогою об’єктивного та неупередженого розслідування цього випадку та притягнення до відповідальності всіх винних у порушенні прав згаданих громадян», - написала вона.

Нагадаємо, трьох чоловіків із інвалідністю минулого тижня випадково знайшли небайдужі на кладовищі в Одесі. В одного - травма голови, в іншого немає обох ніг, третій - пересувається поповзом. Вони стверджували, що їх вивезли з Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я.

За словами Денісової, у медзакладі представнику омбудсмена підтвердили, що знайдені чоловіки - їхні пацієнти, яких виписали напередодні за власним бажанням і за письмовою заявою. Та пояснили, що вказані особи перебували у задовільному психічному стані на момент огляду, до них не застосовували примусову госпіталізацію.

Крім того, всі троє не були визнані судом недієздатними. Хворі мали можливість самовільно залишати медцентр та повертатися туди за бажанням. Проте, як люди з інвалідністю могли подолати відстань у 7 км, в медустанові не пояснили.

За цим фактом одеською поліцією розпочато досудове розслідування за свідоме залишення людей напризволяще.  

Денісова також звернулася до Міністра соціальної політики, Міністра охорони здоров’я та голови Одеської обласної державної адміністрації  щодо координації зусиль у відновленні прав цих громадян.

Наразі відомо, що всіх трьох тимчасово помістили до Одеського міського центру інтеграції осіб без певного місця проживання.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вчителі перестануть принижувати учнів, а школярі припинять бити одне одного, - запевняють у Міністерстві внутрішніх справ. Адже за всім,...

В Організації об’єднаних націй стурбовані ситуацією на Донбасі. Адже внаслідок російської агресії там продовжую...

Особливих злочинців утримуватимуть в особливих умовах. У Міністерстві юстиції вирішили створити спеціальну в’язницю для злодіїв в законі...

Правоохоронці, які не захистили учасників гей-прайду в Одесі у серпні 2020-го, жодного покарання не понесли, - стверджує адвокатка Украї...

Порівняно з минулим роком кількість дітей, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах, зросла вдвічі. Це наслідки пандемії covi...

X