Поради від вибухотехніка: як діяти в разі виявлення підозрілих предметів. ВІДЕО
Найголовніше – убезпечити себе та присутніх поблизу: волинський вибухотехнік розповів, як діяти в разі виявлення підозрілих предметів
Що ми можемо вважати підозрілим предметом та як діяти, якщо натрапили на невідому знахідку, - ці запитання стали особливо актуальні нині, коли на території України є нога окупанта. Аби уберегти вас від небезпеки, ми вирішили поспілкуватися із вибухотехніком Василем Катеринюком й нагадати кожному декілька важливих правил.
За словами поліцейського, підозрілі предмети – це будь-які речі, що знаходяться без нагляду у місцях великого скупчення людей чи у незвичному для них місці, наприклад, картонні коробки, термоси, дорожні сумки, рюкзаки тощо, - усе, що зловмисники можуть використовувати як схованку для вибухових пристроїв.
Якщо громадяни помітили якусь підозрілу річ, найголовніше, що потрібно зробити, – убезпечити себе та присутніх поруч: «Необхідно відійти від предмета на безпечну відстань: у приміщенні – це 50 метрів, на відкритій місцевості – 100 метрів, також повідомити й відвести інших», - розповідає вибухотехнік.
Переконайтеся, що знайдена річ нікому не належить, далі, якщо власника встановити не вдалося, – телефонуйте на 102: «Повідомте про знахідку правоохоронців й намагайтеся максимально детально описати її, адже це полегшить роботу нам», - закликає Василь Катеринюк.
Він наголошує, що в жодному разі не можна торкатися, підіймати чи пересувати з місця підозрілий предмет, адже це може бути небезпечно для життя і здоров’я.
Правоохоронець також розповів, що з початку військової агресії російської федерації проти України громадяни стали більш пильними й, відповідно, зросла кількість повідомлень про виявлення можливих небезпечних знахідок: «На щастя, жоден із викликів не підтвердився. Це були звичайні дорожні валізи, рюкзаки, пакети, різні коробки, дитячі іграшки. Усе обстежили, вибухові пристрої не виявили».
Василь Катеринюк запевнив, вибухотехніки, як і інші служби поліції, нині працюють у посиленому режимі - 24 години на добу, 7 днів на тиждень: «Ми реагуємо на кожне повідомлення задля вашої безпеки. Будьте обережні!»
За матеріалами Національної поліції України
Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут
Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!