Перейти до основного вмісту

ЗЛОЧИНИ

У Маріуполі окупанти розповсюджують листівки, де заперечуються основні свободи громадян, - омбудсмен

На власній офіційній сторінці у Фейсбук Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова зазначила, що:

Окупанти обмежують свободу пересування громадян та проводять примусову «фільтрацію» у пошуках так званих «нацистських бойовиків».

Російські загарбники розповсюджують в Маріуполі листівки з відповідями на запитання про умови життя в місті під час окупації.

У листівках надано відповіді на основні питання, що можуть турбувати маріупольців. Зокрема, щодо можливості зняти готівку з карток українських банків. Там визначено, що на території міста діють ті самі правила, що й у так званій «ДНР». Відповідно, ані зробити переказ коштів, ані зняти готівку з рахунків не є можливим.

Також у листівці зазначено, що «чинним законодавством» не передбачено компенсацію за зруйноване житло чи відшкодування витрат на відновлення житла.

Окрема увага у листівці приділена правилам так званої «верифікації», тобто «фільтрації» місцевих мешканців з метою виявлення «українських бойовиків».

Без проходження цієї «процедури» маріупольці не можуть виїхати навіть в тимчасово окупований Донецьк, пересування в межах області також обмежують. Переміщення автівками в окуповану частину Донецької області приватним транспортом дозволено виключно в складі колони.

Через листівки окупанти залякують маріупольців, розповідаючи, що нібито в разі потрапляння на підконтрольну Уряду України територію всім чоловікам призовного віку вручають повістку та скеровують на фронт. Тих, хто зможе вибратись на підконтрольну територію і захоче повернутись на окуповані території, чекає повторна фільтрація.

Обмежуючи свободу пересування громадян, країна-окупант порушує Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 року, стаття 12 якого гарантує кожному право на вільне пересування.

Відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду, здійснюючи «фільтраційні заходи», рф вчиняє воєнний злочин та злочин проти людяності.

Крім того, дії рф є прямим порушенням статей 3 та 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, статей 9 і 21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і статті 5 Європейської конвенції з прав людини, які гарантують право на свободу та особисту недоторканність.

Оббудсмен звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти військових злочинів рф та порушень прав людини в Україні.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Триває сто тридцять третя доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. На Волинському та Поліськом...

Російські ракети влучили у приватний сектор у Торецьку, одного жителя поранено, попередньо, троє людей перебувають під завалами, триває ...

Місцевий житель демонстрував у супермаркеті прапор із забороненою комуністичною символікою та публічно розповсюджував пропагандистські л...

Дорожньо-транспортна пригода сталася о 19:48 у місті Богодухів на автошляху «Харків – Охтирка». Попередньо встановлено, що 24-річний ...

Працівники ДБР викрили та припинили діяльність розгалуженої мережі підпільних гральних залів з азартними іграми, які працювали в Україні...

X