Перейти до основного вмісту

Авторська колонка

Чи має Україна пробачити жителів Донбасу за співпрацю з т.зв. ЛДНР?

Володимир Фесенко Директор Центру політичних досліджень "Пента"

Усі статті

Щодо ідеї  закону «Про прощення». Навряд чи це є ініціативою самого Леоніда Кравчука.  Скоріше інші люди хотіли скористатися авторитетом першого Президента України. 

     У цій ініціативі не все так просто. Не йдеться про прощення як таке. Взагалі прощення не є правовою категорією. Йдеться про те, щоб не карати всіх людей, які живуть на цій території. Ось з цим я абсолютно згоден. Потрібно карати тільки тих людей, у разі реінтеграції наразі окупованих територій Донбасу і Криму, які скоїли  тяжкі злочини. А тих людей, які, наприклад, працювали в сепаратистських установах, навіть обіймали певні керівні посади, не кажучи вже про простих  вчителів, лікарів, які платили податки сепаратистам – на мій погляд, карати не треба.

Чому я проти того, щоб карати велику кількість людей, які знаходяться на окупованих територіях? 

     Якщо ми будемо карати більшість людей, які змушені були взаємодіяти і брати участь у відповідних сепаративних структурах, тоді треба розуміти, що більша частина населення на окупованих територіях, не захоче повертатися в склад України. А нам треба боротися не тільки за території, але й за людей!

     Саме тому я проти законопроекту « Про колаборацію». Я принциповий противник покарання за колаборацію. Більшість людей змушені були, щоб просто існувати, співпрацювати з сепаратистськими структурами. Я думаю, що треба проявляти гнучкість і карати тільки тих, хто скоїв тяжкі злочини проти України та українських громадян.  

Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації. 

Думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не несе відповідальності за зміст цієї публікації.
X