У ситуації з виданням Тимура Тумгоєва до Росії, Генеральна прокуратура вчинила згідно міжнародних правил. Адже насправді, ГПУ видала людину, яка обвинувачувалась у зв’язках з забороненою терористичною організацією.
Відомо, що захист Тимура Тумгоєва не раз подавав до Європейського суду з прав людини, і там не підтримали ідею, що його не можна видавати. Тож, у даному випадку ГПУ вчинила згідно з міжнародним зобов’язанням України.
Стосовно співпраці України з російськими спецслужбами можна сказати наступне.
Враховуючи, що офіційно у нас немає стану війни з Російською Федерацією, відповідно зобов’язання міжнародних договорів, між Україною і Росією, як учасників міжнародних конвенцій, продовжують діяти. Тому формально-юридично, формально-політично така співпраця має бути. Особливо з таких питань, де інтереси Росії і України співпадають. Наприклад, у боротьбі з тероризмом.
Це в наших інтересах подолати різні терористичні угрупування. Тож чому тут не співпрацювати? Я думаю, що тут немає жодних суперечностей.
Якщо Україна не буде видавати людей, які обвинувачуються в кримінальних злочинах, то ми зіштовхнемося з ситуацією, що наша країна буде відстійником всього пострадянського простору для людей з сумнівною репутацією. Для нашої країни це зовсім не потрібно, адже тоді ми станемо вигнанцем для всього європейського світу.