Інститут нацпам'яті все ж таки хоче скасувати 8 березня в Україні. ВІДЕО

Переглядів: 1046 Коментарів: 10

Декомунізація в Україні триває і цьогорічне 8 березня можливо відзначатиметься востаннє… Тим часом самі українці по-різному оцінюють ініціативу Інституту національної пам'яті.
Одні кажуть, свято восьмого березня у тому форматі до якого ми звикли - з квіточками і цукерками, - це радянський рудимент…Більше того, ну якось не гоже вітати жінку лише раз на рік…це, мовляв, принижує та дискримінує її. Інші ж твердять, нічого радянського у святі немає…звісно, ніхто не забороняє надати іншого сенсу…але забирати у жінок вихідний не варто…Адже саме так можна відчути атмосферу свята, весни та краси.

А як вважаєте ви, чи потрібно скасовувати вихідний день на 8 березня?

На вашу думку, цьому святу необхідно надати нового сенсу і зробити його днем боротьби за права жінок? Чи все ж залишити все, як є – і відзначати, як ми всі звикли свято весни, краси та тюльпанів? 

Коментуйте... 

Поділіться:

Прокоментуй цей запис!

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот ).
Коментарі (10)

"Лідія" називає 8березня- "це

Зображення користувача мишко далекий.

"Лідія" називає 8березня- "це міжнародний жіночий день".Ну хто визначив, що це"міжнародний жіночий день",коли бачимо, що крім Росії і декілька постросійських республік ,а також "дуже розвинутих" країн Африки і Азії,(а це 7% від світової кількості держав),більш ніхто не "святкує" цей день.А ми ,УКРАЇНЦІ,як волелюбна НАЦІЯ ,повинні повністю розірвати усі звязки з цим віковічним ворогом УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ-з Російським народом-москалем,во ім'я мирного і щасливого життя наших наступних УКРАЇНСЬКИХ ПОКОЛІНЬ.Тому що життя нам дало жорстокий правдивий приклад--ніколи не вір москалю-росіянину у добросусідські відношення-це закінчувалось голодоморами-геноцидом УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ,в результаті якого було вбито 12 мільйонів невинних УКРАЇНЦІВ (із низ- 4,5 мільйонів українських невинних дітей).Ці "добросусідські" "братские"відношеня закінчились страшним кровавим терором - розстрілами і російськими ГУЛАГАМи,-коли російський окупант вбив 25мільйонів УКРАЇНЦІВ -російський окунапт знищував УКРАЇНСЬКУ НАЦІЮ.Бож факти доказують що це не було жіноче "СВЯТО" - це були дні боротьби за кращі умови праці жінкам і кращі умови оплати повіям.То ж до
національної культури і звичаїв УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ цей день неває ніякого відношення. Тому кожен етнічний УКРАЇНЕЦЬ повинен свідомо розуміти--"НАЦІЯ починається з мене!!"
Кожeн свідомий українeць, нeзалeжно від віку, статі чи соціального статусу повинeн стати твeрдим стрижнeм у побудові вeликої української нації… Сильна нація - цe сукупність таких стрижнів, аджe поодинці, кожeн з них лишe носій ідeї, разом ж ми - ідeологія, твeрда опора, стійкий плацдарм, з котрого і повинeн відбуватися дeржавотворчий процeс. Процeс формування свідомості громадян, процeс навчання та пeрeконання. Лиш на твeрдому та нeпохитному підгрунті можна побудувати сильну націю. Націю, котра виховуватимeться на історичних пeрeмогах своїх пращурів, гeроїв за волю та нeзалeжність українського народу.

Достойну відсіч ми даємо Московії
І палимо хвости старим червоним псам,
Позбутись прагнeмо заразної повії,
Що епідемію навіює синам.

І усміхаються "милим личком" московити,
Й надалі кров'ю упиваються щораз,
Поки росте війною всіяна скорбота
Москаль "не бачить" в Україні нас .

Але не довго залишилось гріти руки,
Слізьми вмиватися нещасних матерів.
Хай вас вночі розбудять кулеметні звуки,
Що колисковою лунають для синів.

І наша помста не заставить вас чекати,
Для кожного зустрінеться відплати час.
Тоді вже пізно буде сповіді шукати,
Бо серце наше скам’яніло від образ.

Засяє сонце над Карпатами і Кримом,
Старим Дніпром потішаться два береги,
Розвіється уся скорбота сивим димом
І наші терени полишуть вороги.

Наповняться родини радістю і миром,
З дитячих світлих мрій продовжиться життя,
Здійметься РІДНА МОВА журавлиним клином,
В кайдани рабства нам не має вороття.

Любіть, плекайте нашу рідну УКРАЇНУ
Я вам скажу: біда у нас у всіх одна,
Нам не потрібні між людьми холодні стіни,
В душі у кожного нехай цвіте весна.

залишити вихідним днем 8

Зображення користувача ОксанаГість.

залишити вихідним днем 8 березня!

День матері ,це і потрібно

Зображення користувача ГістьСвяятослав.

День матері ,це і потрібно святкувати.8 березня скасувати,з часом воно забудетьс.Ще є такі придурки які свткують день радянськоі арміі.

не потрібно політизувати

Зображення користувача лідія.

не потрібно політизувати свято весни,краси ітюльпанів,адже це міжнародний жіночий день

залишити святом весни.краси і

Зображення користувача лідія.

залишити святом весни.краси і тюльпанів

ПОТРІБНО ЗРОБИТИ БУДНИМ ДНЕМ.

Зображення користувача А натолій..

ПОТРІБНО ЗРОБИТИ БУДНИМ ДНЕМ. Люди відмічали і будуть відмічати, адже це свято для них пов'язане з пам'яттю про близьких і рідних людей про яких залишились спогади. Жодним чином не мають відношення до комунізму. А молоде покоління можуть обрати ті свята котрі рахують для себе приємними...

Вас дебілів скасувати в першу

Зображення користувача БОГ.

Вас дебілів скасувати в першу чергу, і в країні все буде добре

Треба це свято скасувати як

Зображення користувача Укроп.

Треба це свято скасувати як спадщину минулого радянського часу

Нехай скасовують. Є

Зображення користувача Леонід.

Нехай скасовують. Є Всесвітній день матері, є Всесвітній день дитини. А дружину треба вшановувати набагато частіше.

Спочатку подивимось у яких

Зображення користувача мишко далекий.

Спочатку подивимось у яких країнах "святкують" день 8 березня-- це: Росія ,Азербайджан, Казахстан,Киргиста,Таджикистан,Туркменівстан, Ангола,Буркін-Фасо,Гвінея-Бісау, Камбоджа,Конго, Китай, Лаос, Монголі.Чи ці країни є взірцем для українців ??? Адже не святкують це свято країни західної цивілізації ,до якої ми так прагнемо.То ж треба це "свято 8 березня" ліквідуват, як ліквідували ми фальшиве свято 23лютого,бо це рудимент москальського совка-якими росіяни хочуть привязати своїми традиціями нас-українців.Українці чудово замінили фальшиве 23лютого на наше, суто українське,свято-14 жовтня- день Покрови-свято Українських козаків - УКРАЇНСЬКЕ СВЯТО ЗАХИСТНИКІВ ВІТЧИЗНИ.Те ж саме потрібно СВЯТО УКРАЇНСЬКИХ ЖІНОК повязати з нашими українськими національними традиціями - наприклад -День Івана Купала.А 8 березня залишити як чорний день російської окупації -:Ця дата обов’язково і в особливий спосіб повинна згадуватись у нашому народі. Цього дня повсюди мають висіти національні прапори з чорними скорботними стрічками. Бо ця дата – то день смутку й жалоби, бо саме цього дня червоний окупант розіп’яв нашу Церкву. Саме 8 березня 1946 року відбувся Львівський псевдособор, на якому офіційно, де-юре, була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква, а де-факто нахабно пограбована Московитською Православною Церквою (РПЦ) і загнана в підпілля, де в умовах жорстких переслідувань боролась за Христову віру, власну самобутню національно-релігійну ідентичність і право сповідувати власні релігійні переконання в сопричасті з більшістю християнських народів світу.За це, здавалось би, природне право на своїй прадідній землі бути собою, – від 1946 (а точніше, від 1939) року на вівтар свободи було складено велетенські жертви. Усі єпископи УГКЦ, за винятком хіба Йосифа Сліпого, якому Божим Провидінням вдалося після 18 літ каторги вирватись з цупких лабет Москви, були або замордовані в ув’язненні, або ж, знесилені катуваннями та в’язницями, невдовзі помирали після виходу на волю. Сотні тисяч священиків, монахів і монахинь, мирян з родинами, стариками та малолітніми дітьми, за неприйнятні для Москви віру та обряд, були або вбиті на рідних землях, або вирвані з корінням і пожбурені в дрімучі сибірські нетрі на повільну, але неминучу смерть. І усі ці сльози та страждання мого народу, ріки безневинно пролитої крові і гори трупів новітніх мучеників «освячені» (тобто узаконені) днем, що в календарі завис на позначці «8 БЕРЕЗНЯ

ЧП.INFO онлайн

Телеканал ЧП.INFO онлайн

Думка екcперта

Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр.), правник
13.03.2018
Валентин Гладких
Кандидат філософських наук, експерт ГО «Слово і Діло»
07.03.2018
Тарас Чорновіл
Народний депутат України 4-х скликань
07.03.2018
RSS-матеріал