Перейти до основного вмісту

ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ

У поліції мало важелів для профілактики булінгу у школах, - правозахисник. ВІДЕО

Профілактикою булінгу у школах має насамперед займатися навчальний заклад, а не поліція. Правоохоронці – це вже остання інстанція.

Таку думку в коментарі «Магнолія-ТВ» висловив віце-президент Всеукраїнської фундації «Захист Прав Дітей» Олексій Лазаренко.

«Інструментаріїв у поліції замало, настільки замало, що виконати функцію профілактичну саме в цьому випадку вони не зможуть. Мало того, сам закон( закон про булінг – ред) направлений більше на навчальний заклад. Тобто це проблема навчального закладу, а не проблема поліції. Поліція втручається лише тоді, коли сам навчальний заклад каже: все, ми всі свої важелі впливу вичерпали, і булінг продовжується, і розписуються у своїй неспроможності дати раду цій ситуації», - зазначив він.

На думку, правозахисника притягнення до адмінвідповідальності батьків чи взяття на облік дітей-булерів не вирішить проблем цькування у навчальних закладах.

«Чи зразу треба складати адмінпротокол на батьків за те, що вони не навчили, не виховали. Ставити цю дівчинку на профілактичний огляд. І знову ж таки. Поставили. І що? Приходить поліцейський, помахав пальцем, ти не маєш так робити, бо ще притягнуть до відповідальності», - підкреслив правозахисник.

Нагадаємо, за даними освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, за цькування інших дітей-агресорів планують брати на облік в поліції. Правда, лише після постанови суду про притягнення до адміністративної відповідальності за булінг.

Поліцейські ювенальної превенції щонайменше раз на місяць із булером та його батьками мають проводити виховні бесіди або ж вдома або ж у школі.

Допомогти "Службі розшуку дітей" - тут

Приєднуйтесь до "Магнолія-ТВ" на Facebook!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Мар’яно Гарсіа Калатаюд – громадянин Іспанії. Майже все життя чоловік прожив на своїй батьківщині, але у 2014 році він переїхав до Украї...

Анатолій Левченко відомий у Маріуполі театральний режисер. Чоловік за останні два роки пережив справжнє пекло і тепер навіть не знає, що...

Село Мощун, Київська область. Саме тут, за 30 кілометрів від столиці, весною 2022-го року був зупинений наступ росіян на Київ. Тоді у Мо...

Село Кухарі, Київська область. До війни тут жило понад 600 людей, а після того, як сюди, у перші дні повномасштабного вторгнення, зайшли...

17-го квітня окупанти вдарили по Чернігову трьома Іскандерами. Є багато загиблих та поранених.    Даний матеріал&nbs...

X