Skip to main content

Авторська колонка

Чим обернеться для України військовий шлях повернення Донбасу

Руслан Бортник директор ”Українського інституту аналізу і менеджменту політики”

All articles

    Заява Дмитра Яроша стосовно зачистки Донбасу і повернення його силою має чисто передвиборчий характер.  Реально військової можливості в Україні повернути Донбас наразі немає. Тут важливо розуміти певні моменти. На боці так званих ДНР, ЛНР виступлять Збройні сили Російської Федерації, а вони набагато потужніші і сучасніші ніж Збройні сили України.

    Намагання вирішити питання військовим шляхом ми бачили під Іловайськом, бачили у 2014 році. Звідси і питання: до чого це призвело? Крім того, вирішення питанні Донбасу військовим шляхом може поставити нас у положення як і у ситуації з Саакашвілі свого часу. Це, звичайно, призведе до втрати міжнародної підтримки.

   Але найголовніша проблема в тому, що війна потягне за собою величезні жертви. Як серед військових, так і  серед цивільного населення по обидві лінії розмежування.

  Я думаю, що заява Яроша все ж таки передвиборна риторика. Військовий варіант повернення Донбасу підтримує десь 5-та частина українців, десь близько 20%.  Напевно на них і орієнтується екс-провідник Правого сектора.

 

The editorial opinion may differ from the author's. The editors of the site are not responsible for the content of this publication.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чому було соромно за журналістів на прес-конференції Сенцова і Кольченка Олександр Васильєв Wed, 09/11/2019 - 16:18
Чому зняття недоторканності може призвести до політичних репресій Олександр Васильєв Thu, 09/05/2019 - 11:22
В Україні встановлюється диктатура? Олександр Васильєв Wed, 09/04/2019 - 16:58
Слуги народу чи раби популізму? Олександр Васильєв Wed, 09/04/2019 - 11:48
Чи є у популізму дно, або Як депутати запроваджували хімічну кастрацію Олександр Васильєв Thu, 07/18/2019 - 13:05
X